VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kubově Huti turisté najdou novou zábavu, je to discgolf

Kubova Huť - Šumavská obec zažívá zájem turistů i běžných návštěvníků šumavské krajiny, která je tolik diskutovaná, ale hlavně krásná.

13.7.2017
SDÍLEJ:

Kubova Huť je jedním z míst, které turisté na Šumavě nechtějí minout.Foto: Ladislav Beran

V 1000 metrech nad mořem je možnost k mnoha aktivitám. Od běžné turistiky, přes nordic walking, cykloturistiku, horské koloběžky až ke hře discgolf. Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě a své místo si našel už i v České republice.

Jedno z hřišť, které se honosí tím, že je na nejvyšším místě v republice, se nachází právě v Kubově Huti. Hra začíná tisíc metrů nad mořem na sjezdovce Školní a cestou do kopce se prochází a hází se do osmnácti zvláštních košů talířem na frisbee. Zvláštností této hry na Kubově Huti je stoupání pod další sjezdovku s názvem Obrovec, což vyjde na dobrých sto padesát výškových metrů. Výšlap je sice náročný, ale zvládne ho celá rodina. Hrací karty je možné získat v hotelu Kristián, nebo v informačních střediscích v okolí Kubovy Huti, tedy ve Vimperku, Volarech, Prachaticích i dál.

A jak vypadá letní turistika v době prázdnin v Kubově Huti? Na to odpověděl Zbyněk Klose, starosta Kubovy Huti: „Návštěvnost je velká a minulý týden to potvrdil. Krásné dny proložené svátky k nám zavály hodně turistů. Lidé šlapali na Boubín, jezdili na kolech po trase kolem Volyňky, za Obrovec na Lipku a Borovou Ladu a mnozí využili i našich koloběžek, kdy náš vůz jede jako doprovod na určené trase. V podvečer hrají discgolf na našem nejvýše položeném hřišti. Osmnáct košů od školního svahu pod Obrovec je velmi náročná hra, neboť se překonává pěkné převýšení mezi oběma místy. Máme turistům co nabídnout a jsem za to rád. Příjemně mne to překvapilo. Úplně úžasné je, že opět potkávám samé usměvavé a spokojené lidi.“

Ladislav Beran

Autor: Redakce

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zloděj si odvezl dámské kolo

Také v třeboňské radniční věži občas straší.

Noční prohlídky nabídnou Skoropravdu o Bílé paní

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Praha, jižní Morava – V pondělí a úterý se desetitisíce zákazníků všech domácích mobilních operátorů potýkaly s prozváněním ze zahraničních telefonních čísel například z Alžírska, Pobřeží slonoviny či Afghánistánu. Útočníkům jde o to, aby jim prozváněný zavolal zpět. Ten za to pak zaplatí nemalou částku za mezinárodní hovor.

Vstup do Krumlova se platit nebude

Český Krumlov – Patrně některými bulvárními médii se dostala mezi veřejnost fáma, že Krumlov postaví u centra turnikety a bude vybírat od příchozích peníze.

Jiří Hochman v evropském souboji prorazil u neodborné poroty

Boloň - Máme první krátkou zprávu o cestě Jiřího Hochmana z Tábora na evropský trůn v přípravě zmrzliny.

Vykoupí stát vepřín? Jednání stále pokračují

Lety - Nedávný archeologický výzkum lokality shromažďovacího romského tábora v Letech upřesnil jeho polohu. Připomněl však také otázku, co s vepřínem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení