VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na dopravní soutěž jelo družstvo plné dětí Fleischmannových, přivezlo vítězství

Šumavské Hoštice – Ve čtvrtek 19. června skončil další ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů.

27.6.2014
SDÍLEJ:

Žáci ze Šumavských Hoštic vyhráli národní dopravní soutěž.Foto: Archiv školy

I tento školní rok se ho zúčastnili žáci Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice, které na soutěž připravoval jejich učitel Petr Fleischmann.

Několikaměsíční příprava byla náročná. Děti se musely připravit na pět disciplín: jízdu zručnosti, jízdu podle pravidel silničního provozu po DDH, testy z pravidel silničního provozu, poskytování první pomoci a plánování trasy v mapách.

Na konci této přípravy je vlastní soutěž. Ta začíná školním kolem, kde žáci soutěží jako jednotlivci a po něm jsou sestavena družstva pro okresní, případně další kola soutěže. Soutěží se ve 2 kategoriích – I. kategorii tvoří žáci 4. až 6. ročníku, II. kategorii pak žáci 7. až 9. ročníku. Vždy dva chlapci a dvě děvčata.

Okresní kolo se uskutečnilo v květnu v Prachaticích. Tam naši žáci v obou kategoriích s velkým náskokem zvítězili a postoupili do krajského kola.

V I. kategorii krajského kola reprezentovali Tomáš Fleischmann, Jiří Sedlák, Denisa Markovcová, Aneta Marková (všichni žáci 5. ročníku) a obsadili 2. místo, když je o 14 bodů porazili žáci Církevní ZŠ Rudolfovská z Českých Budějovic, kteří na celostátním finále obsadili 10. místo. V celkovém pořadí jednotlivců Tomáš a Denisa zvítězili a obdrželi jízdní kola, věnovaná Krajským úřadem Jihočeského kraje.

Ve II. kategorii naši žáci zvítězili s velkým náskokem před ZŠ ze Sezimova Ústí a zajistili si postup do Celostátního finále. Zvítězili i mezi jednotlivci a Petr s Eliškou si přivezli jízdní kola.

Celostátní finále se letos uskutečnilo ve dnech 17. až 19. června ve Frenštátě pod Radhoštěm. Sjeli se tam vítězové čtrnácti krajských kol z celé ČR. Cesta na toto finále je velice náročná, jelikož autobus nabírá po cestě jednotlivé školy. Nám trvala přes 10 hodin a najeli jsme skoro 600 km.

První den soutěže se konaly hned tři disciplíny: jízda zručnosti, jízda po DDH a mapy. Po jejich absolvování jsme byli na průběžném 2. místě – ztráceli jsme 10 bodů na ZŠ Chrast.

Další den družstva plnila dvě zbylé disciplíny. My nejdříve první pomoc a na závěr jízdu zručnosti, která nakonec rozhodla. Po obědě pořadatelé vyvěsili výsledky a naši žáci se stali MISTRY REPUBLIKY. Poprvé v této kategorii. V roce 2002 jsme zvítězili v I. kategorii. Na 2. místě skončila se ztrátou 18 bodů ZŠ Chrast. V našem družstvu se sešli dva chlapci a dvě děvčata stejného příjmení a tak si šli pro medaile a poháry Petr, Pavel, Eliška a Tereza Fleischmannovi s trenérem Petrem Fleischmannem.

Žáci obdrželi putovní pohár, pohár pro vítěze letošního ročníku, medaile, diplomy a mnoho věcných cen. Všichni účastníci pak dárky od organizátorů a hlavního sponzora. Domů jsme přijeli až po půlnoci. Hned dopoledne byli žáci přivítáni ve škole svými spolužáky a ředitelkou školy. Budou přijati na Obecním úřadu v Šumavských Hošticích a možná i jinde.

Petr Fleischmann

Autor: Redakce

Místo události:
27.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kde na Prachaticku nepůjde proud?

V okresním derby fotbalové I.B třídy zvítězili Lažišťští nad Záblatím přesvědčivě 5:1.
26

Derby jasně vyhráli domácí fotbalisté

Další byty budou už v pondělí

Prachatice – Už v pondělí schválí prachatičtí radní budoucí nájemníky ve volných městských bytech.

Teploty kolem nuly elektrárně Temelín svědčí

Temelín - Patnácti tisícům českých domácností by na rok stačila středeční denní temelínská výroba 52 608 megawatthodin.

Obrazem: Vimperští předškoláci vyrazili k zápisu

Vimperk - V pátek a v sobotu se konal v Základní škole TGM ve Vimperku zápis dětí do 1. ročníků.

Obrazem: Český červený kříž ukázal, jak pomoci zraněným

Prachatice - Přednášku, při které se účastníci nejen teoreticky, ale hlavně prakticky dozvěděli, jak pomoci zraněným, uspořádal při Dnech zdraví prachatický Český červený kříž. Zdravotnická instruktorka Českého červeného kříže Petra Šrámková účastníkům vysvětlila základní postupy při život ohrožujících stavech.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies