VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na dopravní soutěž jelo družstvo plné dětí Fleischmannových, přivezlo vítězství

Šumavské Hoštice – Ve čtvrtek 19. června skončil další ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů.

27.6.2014
SDÍLEJ:

Žáci ze Šumavských Hoštic vyhráli národní dopravní soutěž.Foto: Archiv školy

I tento školní rok se ho zúčastnili žáci Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice, které na soutěž připravoval jejich učitel Petr Fleischmann.

Několikaměsíční příprava byla náročná. Děti se musely připravit na pět disciplín: jízdu zručnosti, jízdu podle pravidel silničního provozu po DDH, testy z pravidel silničního provozu, poskytování první pomoci a plánování trasy v mapách.

Na konci této přípravy je vlastní soutěž. Ta začíná školním kolem, kde žáci soutěží jako jednotlivci a po něm jsou sestavena družstva pro okresní, případně další kola soutěže. Soutěží se ve 2 kategoriích – I. kategorii tvoří žáci 4. až 6. ročníku, II. kategorii pak žáci 7. až 9. ročníku. Vždy dva chlapci a dvě děvčata.

Okresní kolo se uskutečnilo v květnu v Prachaticích. Tam naši žáci v obou kategoriích s velkým náskokem zvítězili a postoupili do krajského kola.

V I. kategorii krajského kola reprezentovali Tomáš Fleischmann, Jiří Sedlák, Denisa Markovcová, Aneta Marková (všichni žáci 5. ročníku) a obsadili 2. místo, když je o 14 bodů porazili žáci Církevní ZŠ Rudolfovská z Českých Budějovic, kteří na celostátním finále obsadili 10. místo. V celkovém pořadí jednotlivců Tomáš a Denisa zvítězili a obdrželi jízdní kola, věnovaná Krajským úřadem Jihočeského kraje.

Ve II. kategorii naši žáci zvítězili s velkým náskokem před ZŠ ze Sezimova Ústí a zajistili si postup do Celostátního finále. Zvítězili i mezi jednotlivci a Petr s Eliškou si přivezli jízdní kola.

Celostátní finále se letos uskutečnilo ve dnech 17. až 19. června ve Frenštátě pod Radhoštěm. Sjeli se tam vítězové čtrnácti krajských kol z celé ČR. Cesta na toto finále je velice náročná, jelikož autobus nabírá po cestě jednotlivé školy. Nám trvala přes 10 hodin a najeli jsme skoro 600 km.

První den soutěže se konaly hned tři disciplíny: jízda zručnosti, jízda po DDH a mapy. Po jejich absolvování jsme byli na průběžném 2. místě – ztráceli jsme 10 bodů na ZŠ Chrast.

Další den družstva plnila dvě zbylé disciplíny. My nejdříve první pomoc a na závěr jízdu zručnosti, která nakonec rozhodla. Po obědě pořadatelé vyvěsili výsledky a naši žáci se stali MISTRY REPUBLIKY. Poprvé v této kategorii. V roce 2002 jsme zvítězili v I. kategorii. Na 2. místě skončila se ztrátou 18 bodů ZŠ Chrast. V našem družstvu se sešli dva chlapci a dvě děvčata stejného příjmení a tak si šli pro medaile a poháry Petr, Pavel, Eliška a Tereza Fleischmannovi s trenérem Petrem Fleischmannem.

Žáci obdrželi putovní pohár, pohár pro vítěze letošního ročníku, medaile, diplomy a mnoho věcných cen. Všichni účastníci pak dárky od organizátorů a hlavního sponzora. Domů jsme přijeli až po půlnoci. Hned dopoledne byli žáci přivítáni ve škole svými spolužáky a ředitelkou školy. Budou přijati na Obecním úřadu v Šumavských Hošticích a možná i jinde.

Petr Fleischmann

Autor: Redakce

Místo události:
27.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Cipískoviště. Ilustrační foto

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Na zámku Kratochvíle netoličtí TYLáci hrají letos v létě Lucernu. Ilustrační foto

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

Právě jsme se narodila

Prachaticko - Seznamte se s nově narozenými miminky z Prachaticka.

Opustili nás

Prachaticku - Na Prachaticku v uplynulých dnech zemřeli:

OBRAZEM: Ve Volarech přivítali nové občánky

Volary - Paní matrikářka Anna Hodánková představila místostarostovi Ladislavu Taušovi devět nových nejmenších občánků města.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies