VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mít obavy o blízké o pocitu bezpečí rozhodně nesvědčí

Vimperk – Pocit bezpečí je sice něco těžko uchopitelného, ale značná část lidí ve městě jej postrádá.

18.10.2012
SDÍLEJ:

Jasný postoj k současné bezpečnostní situaci i práci městské policie vyjádřili Vimperáci při společné schůzce se zástupci Polcie ČR, vedením radnice a vrchním strážníkem. Pocit bezpečí je prý stále menší.Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Naznačil to v pondělí i Tomáš Koška. „Sice tu nemusí dojít vyloženě k přepadení, ale přece není normální, že když pošlu manželku přes město, chci po ní, aby mi zavolala, až dorazí. A takhle to dělá spousta lidí a to není normální," říká Tomáš Koška, který se ve Vimperku narodil. Současnou situaci ale nepamatuje. „Rodiče mohli klidně posílat děti hrát si do parku, ale dneska aby se i mámy bály chodit přes park," říká a valnou část viny za to připisuje vedení města. „I nepřizpůsobiví se dají zkrotit, ale někdo jim musí nastavit mantinely, kam mohou a kam už ne. A jestli to tady nebude, nic se nezmění," naznačil Tomáš Koška.


Laxní přístup je podle něho důvodem pro nové a zjevně nechtěné tváře ve Vimperku. „Včera jsem šel po městě a byli tu noví Romové z východu Slovenska. Proč by se sem nestěhovali, když tady mají živnou půdu pro to, aby prodávali holky a drogy. Nikdo tu nic nekontroluje, jenom přihlíží. Není to jen proto, že tu seženou bydlení, kvůli tomu by šli na sever Čech, kde mají byty ještě levnější, ale jsou tu proto, že si tu vydělají nelegálně peníze," vyslovil Tomáš Koška ve Vimperku obecně známý fakt.


A podle slov Lenky a Ivety Preslových nejsou obavy jen z cesty přes setmělé město. „Někteří lidé nás morálně podpořili, ale podepsat petici nechtěli, nebo nepřipojili adresu. Prý mají strach, aby se jejich údaje nedostaly do nepovolaných rukou," shodly se iniciátorky petice.

Autor: Miroslav Fuchs

18.10.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
68

Cesta na Čkyni je zavřená

Marie Šejnová z Jámy přinesla deset kabelek do Kabelkového veletrhu Deníku.

Kabelek do sbírky přibylo, děkujeme. Sbíráme až do 31. srpna

Představujeme: Právě jsme se narodila, přivítejte nás!

Prachaticko - Představujeme nově narozená miminka v prachatické a strakonické porodnici. 

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Volarské náměstí je hotové, slavnosti mohou začít

Volary – Náměstí je hotové a zkolaudované. Přesně, jak si Volarští přáli. Stihli jeho rekonstrukci přesně na den podle plánu, do Slavností dřeva, které startují dnes, v sobotu 19. srpna, v devět hodin ráno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení