VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miroslav Bojanovský je jednou z osobností propagace Národní kroniky

Prachatice, České Budějovice - V Českých Budějovicích na Žižkově náměstí byla zahájena ve čtvrtek 13. července výstava Národ sobě.

17.7.2017
SDÍLEJ:

Miroslav Bojanovský se dostal na plakáty Národní kroniky díky Karlu Rabenhauptovi, jednomu ze tří fotografů, které výstavu připravovali.Foto: Jana Lábrová

Jedná se o putovní výstavu Národní kroniky, která na podzim bude i v Prachaticích. Výstavu zajistila Nadace Charty 77/ SenSen a na venkovní úpravě se podílel původem prachatický Miroslav Houška, který se stal i kurátorem výstavy. Realizace Smart Point a SenSen.

Prachatičtí senioři na vernisáž výstavy dorazili Taxíkem Maxíkem. Výstavu zahájila garantka Národní kroniky Kateřina Sodomková, z Nadace Charty 77/SenSen. K výstavě promluvil i náměstek primátora z Českých Budějovic Petr Holický a do třetice Ludmila Suchá, členka místního Klubu AKTIV, aktivní přispěvatelka do Národní kroniky. Poté již místní připravili kulturní program ve formě zpěvu sboru Klubu Aktiv pod taktovkou Jana Mauleho a ve formě tance soubor Slunečnice z MO Svazu důchodců.

Budete-li mít cestu přes České Budějovice, nebo na podzim Prachatice, navštivte zajímavou výstavu a navíc zapojte se: blíže na www.sensen.cz/Národní kronika. Jednou z osobností Národní kroniky je také Miroslav Bojanovský, bývalý starosta města Prachatice a do současné doby aktivní senior, jež se dostal na plakáty díky Karlu Rabenhauptovi, jednomu ze tří fotografů, které výstavu připravovali vedle Bohdana Holomíčka a Jiřího Štěrby. Miroslav Bojanovský ke své roli dodal: „ Můj strom života má pevné základy a stále roste, kmen se zpevňuje, větve rozšiřují, tak jako má rodina. Když se o stromy dobře staráme, tak kvetou, rostou, zelení se a nelení. Skrze Národní kroniku zanecháváme svědectví o sobě. Doufám, že i mé příběhy přispějí k inspiraci, poučení a radosti.“

Autor: Jana Vandlíčková

17.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zloděj si odvezl dámské kolo

Také v třeboňské radniční věži občas straší.

Noční prohlídky nabídnou Skoropravdu o Bílé paní

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Praha, jižní Morava – V pondělí a úterý se desetitisíce zákazníků všech domácích mobilních operátorů potýkaly s prozváněním ze zahraničních telefonních čísel například z Alžírska, Pobřeží slonoviny či Afghánistánu. Útočníkům jde o to, aby jim prozváněný zavolal zpět. Ten za to pak zaplatí nemalou částku za mezinárodní hovor.

Vstup do Krumlova se platit nebude

Český Krumlov – Patrně některými bulvárními médii se dostala mezi veřejnost fáma, že Krumlov postaví u centra turnikety a bude vybírat od příchozích peníze.

Jiří Hochman v evropském souboji prorazil u neodborné poroty

Boloň - Máme první krátkou zprávu o cestě Jiřího Hochmana z Tábora na evropský trůn v přípravě zmrzliny.

Vykoupí stát vepřín? Jednání stále pokračují

Lety - Nedávný archeologický výzkum lokality shromažďovacího romského tábora v Letech upřesnil jeho polohu. Připomněl však také otázku, co s vepřínem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení