VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se staví krmelec, si vyzkoušejí české i bavorské děti v bavorském Mauthu

Mauth - Ve smíšených česko-bavorských skupinách u Vydřího domu v Mauthu společně postaví (30.5.2017) čtyři krmelce žáci 3. a 4. tříd základních škol Borová Lada a Mauth.

29.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Modelový projekt je první aktivitou nového přeshraničního projektu, jehož partnery jsou Bavorský myslivecký svaz a Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s na české straně.

Vedle získání praktických zkušeností a ověření si motorických schopností při vrtání a skládání krmného korýtka nebo střechy, se žáci dozvědí od místních myslivců a myslivkyň, jak se přikrmuje zvěř, které dobroty do krmelce patří a které ne, jaká volně žijící zvířata mohou v okolí pozorovat nebo jaké vztahy panují v přírodě mezi šelmou a kořistí. Učitelé zase porovnají, jak předávají přírodovědné poznatky jejich kolegové na druhé straně hranice, v neposlední řadě pak mohou uplatnit i své jazykové znalosti. V modelovém projektu se při stavbě krmelců pro srnčí zvěř a budek pro netopýry setkají základní školy z Borových Lad, Volar a Rejšejna/ Kašperské hory s bavorským Mauthem, Neuschönau a Haidmühle.

Součástí tříletého přeshraničního česko -bavorského projektu Udržitelné vytváření povědomí a přírodním a kulturním dědictví na Šumavě a v Bavorském lese je celkem 80 aktivit, ke kterým patří například navštěvování krmelců a zimní pozorování zvěře, zážitkové dny v přírodě na téma životní prostor louka, křovina, les a voda nebo lesní revue pro děti z mateřských škol. Pedagogové i myslivecká sdružená uvítají nové dvojjazyčné výukové materiály a praktické příručky.

Předseda Jihočeské společnosti pro ochranu přírody a myslivost o.p.s Ing. Roman Urbanec, Ph.D.: „Rádi bychom, aby děti i učitelé pochopili, že rostliny a živočichové na Šumavě i v Bavorském lese mají nárok na svůj neomezený životní prostor, který nekončí státní hranicí. Ochrana živočichů nemůže totiž být ohraničena lokálně nebo regionálně, ale je přeshraniční. A nejen k tomu by měl posloužit tento přeshraniční projekt, který završuje téměř více než osm roků plodné spolupráce s bavorskými myslivci a ochránci přírody.“
Vladimíra Vyhnálková, koordinátorka projektu, Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s.

Autor: Jana Vandlíčková

29.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volaráci prožili první den Slavností dřeva 2017.
50

OBRAZEM: Slavnosti dřeva mají za sebou první den

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
118

Cesta na Čkyni je zavřená

Kabelek do sbírky přibylo, děkujeme. Sbíráme až do 31. srpna

Prachaticko – Dvacet kabelek do Kabelkového veletrhu Deníku, který se uskuteční ve středu 6. září v českobudějovickém IGY centru, přinesl ve čtvrtek do redakce Prachatického deníku Jiří Vávra z Netolic. Děkujeme.

Představujeme: Právě jsme se narodila, přivítejte nás!

Prachaticko - Představujeme nově narozená miminka v prachatické a strakonické porodnici. 

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení