VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se staví krmelec, si vyzkoušejí české i bavorské děti v bavorském Mauthu

Mauth - Ve smíšených česko-bavorských skupinách u Vydřího domu v Mauthu společně postaví (30.5.2017) čtyři krmelce žáci 3. a 4. tříd základních škol Borová Lada a Mauth.

29.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Modelový projekt je první aktivitou nového přeshraničního projektu, jehož partnery jsou Bavorský myslivecký svaz a Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s na české straně.

Vedle získání praktických zkušeností a ověření si motorických schopností při vrtání a skládání krmného korýtka nebo střechy, se žáci dozvědí od místních myslivců a myslivkyň, jak se přikrmuje zvěř, které dobroty do krmelce patří a které ne, jaká volně žijící zvířata mohou v okolí pozorovat nebo jaké vztahy panují v přírodě mezi šelmou a kořistí. Učitelé zase porovnají, jak předávají přírodovědné poznatky jejich kolegové na druhé straně hranice, v neposlední řadě pak mohou uplatnit i své jazykové znalosti. V modelovém projektu se při stavbě krmelců pro srnčí zvěř a budek pro netopýry setkají základní školy z Borových Lad, Volar a Rejšejna/ Kašperské hory s bavorským Mauthem, Neuschönau a Haidmühle.

Součástí tříletého přeshraničního česko -bavorského projektu Udržitelné vytváření povědomí a přírodním a kulturním dědictví na Šumavě a v Bavorském lese je celkem 80 aktivit, ke kterým patří například navštěvování krmelců a zimní pozorování zvěře, zážitkové dny v přírodě na téma životní prostor louka, křovina, les a voda nebo lesní revue pro děti z mateřských škol. Pedagogové i myslivecká sdružená uvítají nové dvojjazyčné výukové materiály a praktické příručky.

Předseda Jihočeské společnosti pro ochranu přírody a myslivost o.p.s Ing. Roman Urbanec, Ph.D.: „Rádi bychom, aby děti i učitelé pochopili, že rostliny a živočichové na Šumavě i v Bavorském lese mají nárok na svůj neomezený životní prostor, který nekončí státní hranicí. Ochrana živočichů nemůže totiž být ohraničena lokálně nebo regionálně, ale je přeshraniční. A nejen k tomu by měl posloužit tento přeshraniční projekt, který završuje téměř více než osm roků plodné spolupráce s bavorskými myslivci a ochránci přírody.“
Vladimíra Vyhnálková, koordinátorka projektu, Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s.

Autor: Jana Vandlíčková

29.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Cipískoviště. Ilustrační foto

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Na zámku Kratochvíle netoličtí TYLáci hrají letos v létě Lucernu. Ilustrační foto

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

Právě jsme se narodila

Prachaticko - Seznamte se s nově narozenými miminky z Prachaticka.

Opustili nás

Prachaticku - Na Prachaticku v uplynulých dnech zemřeli:

OBRAZEM: Ve Volarech přivítali nové občánky

Volary - Paní matrikářka Anna Hodánková představila místostarostovi Ladislavu Taušovi devět nových nejmenších občánků města.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies