VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I přes výhrady si opozice prosadila kontrolu dodávek internetu do škol

Vimperk - Devět zastupitelů zvedlo ruku pro pověření kontrolního výboru.

15.6.2016
SDÍLEJ:

na otázky k zajištění internetu ve školách odpovídali opozici ředitelka školy a zastupitelka Dagmar Rückerová a místostarosta Jiří Cais.Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Nově zvolený kontrolní výbor, který počátkem června doplnila i zastupitelka Šárka Janásková jako jeho předsedkyně, dostal za úkol prověřit vše, co se týká dodávek a zajištění služeb k poskytování internetu v základních školách ve Vimperku.

Návrh kontroly:Kdo poskytuje jednotlivým školám internetové a další IT služby a to včetně potřebné techniky, rozvodů v budovách
Kdy byly podepsány smlouvy na tyto služby, případně kdy byly provedeny jejich změny, dodatky či přílohy, a kdo tyto smlouvy podepsal, případně schválil
Kolik Kč školy, město nebo jiný útvar města za tyto poskytnuté služby platí včetně prověření zanesení těchto nákladů do účetnictví škol, města nebo útvarů města
Jaké další případné výhody firmy, dodávající IT služby, školám nebo městu, případně útvarům města poskytují
Zda poskytují školy nebo město, jako zřizovatel, veřejnou reklamu těmto firmám


Již v květnu totiž zastupitelé řešili skutečnost, že školy mohou mít připojení k internetu zdarma, ale v danou chvíli nedokázal nikdo zodpovědět dotazy, zda tomu tak skutečně je, nebo jestli školám tuto službu zajišťuje jiná firma, než ta, která se k bezplatnému poskytování měla zavázat, a školy tak za internetová připojení platí.


Opoziční zastupitelé chtěli, aby se záležitostí zabýval nově zvolený kontrolní výbor, nicméně ten sám od sebe k takovému prověření neměl nutný mandát od zastupitelstva. Proto se nakonec devět ze sedmnácti zastupitelů obrátilo na starostku Jaroslavu Martanovou, aby svolala jednání zastupitelstva mimo plánovaný termín, aby mohl být kontrolní výbor řádně pověřen provedením kontroly ve vztahu k poskytování internetu ve školách.


Přestože se zastupitelka a ředitelka jedné ze základních škol Dagmar Rückerová snažila situaci kolem zajištění služeb souvisejících s internetem vysvětlit, u opozice nepochodila. Stejně neúspěšný byl s vysvětlením i místostarosta Jiří Cais, jehož firma IT Profi pro obě základní školy zajišťuje internetovou konektivitu. A nepochodila ani starostka Jaroslava Martanová ani právní zástupce města Vimperk Tomáš Samek, když se pokoušeli vysvětlit, že k podobné kontrole není ze zákona kompetentní ani kontrolní ani finanční výbor.


Opoziční zastupitelé si stáli za svým. „Jedná se pouze o technické pověření, aby kontrolní výbor provedl kontrolu na školách, které zřizuje město, jak to vypadá se zabezpečením internetu. Nic jiného," uvedl předkladatel usnesení Pavel Dvořák s odkazem na diskusi, ve které se v květnu IT službami do škol zabývali zastupitelé bez řádných odpovědí. Konkrétně se to týkalo i smlouvy uzavřené radou města v roce 2011 s firmou Starnet, která se zavázala k bezplatnému připojení na internet pro školy.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
15.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Švehlův most.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Vandal zavřel vstupy do úlů, včely se "upekly"

Prachaticko - Škodu za několik tisíc korun na poškození včelstvech, má podle policistů pravděpodobně na svědomí dvaatřicetiletý muž z Prachaticka.

Skončí opravy silnice Němčice - Češnovice dřív?

Němčice – Připravené, ale zatím bez asfaltu, jsou tři kilometry silnice ve směru z Češnovic na Němčice. Ve čtvrtek 17. srpna ráno řemeslníci firmy Eurovia dláždili nástupiště autobusových zastávek Břehov. „Od odbočky na hlavní silnici až zhruba do těchto míst máme základ pro vozovku připravenu,“ ujistil šéf čety řemeslníků a ukazoval na zastávku na druhé straně voz

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jižní Čechy - Stoletá voda přišla, zničila a odešla v průběhu několika hodin. Lidem ale trvalo léta, než se vzpamatovali a zahladili po ní vnější stopy. Ty uvnitř si však nesou dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení