VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě stě muzikantů zahraje v ulicích

Prachatice /ROZHOVOR/ – V sobotu se Prachatičtí budou moci stát svědky unikátního hudebního vystoupení, lépe řečeno hned několika. V přírodním areálu Parkán se totiž sejde několik hudebních uskupení, pro které Prachatičtí připravili Mezinárodní festival hudby. Co na jeho návštěvníky čeká, říká v odpovědích hlavní organizátor Václav Franz.

20.5.2016
SDÍLEJ:

Václav FranzFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Oproti předchozím třem ročníkům se částečně pozměnil název akce. Proč?

Letošní název je Mezinárodní festival hudby. Je to hlavně proto, abychom umožnili vystoupit i jiným hudebním souborům, než jsou dechové orchestry, byť ty budou tvořit základ festivalu, jako tomu bylo v minulých třech letech. Vystoupí taneční country soubor, žesťový kvintet a další, takže už to skutečně není jen festival dechových orchestrů.

Kolik bude letos účinkujících?

Počítali jsme to a mělo by jich být něco málo přes dvě stovky. Tentokrát se představí čtyři hlavní dechové orchestry z Chorvatska, Slovinska, Moravy a domácí pořádající dechový orchestr Prachatice. A dále zahrají univerzitní orchestr Big band Symphonic a kapela The Maso, které vystoupí v odpoledním a večerním bloku nazvaném Tančírna pod širým nebem. Ta by měla začít po závěrečném společném koncertu všech dechových orchestrů, tedy někdy po sedmnácté hodině a pokračovat bude až do večerních hodin volnější zábavou.

Mluvíte o společném vystoupení. S těmi už zkušenosti máte, ale přece jen dvě stě lidí dohromady najednou, dá se to vůbec nacvičit?

Jednoduché to vůbec není, už jen proto, že se ty čtyři společné skladby nebudou předem dohromady zkoušet. Všichni dostali předem pouze noty a každou ze čtyř skladeb pak na místě bude dirigovat dirigent z jiného orchestru.

Na kom byl výběr skladeb?

Ten je vždy na pořádajícím. Snažil jsem se vybrat známé a ne příliš komplikované skladby. Zazní Radeckého marš, Škoda lásky, pomalejší věc nazvaná Jung Amadeus a společné vystoupení završí Óda na radost.

V posledních dnech je počasí trochu nejisté, jste na to připraveni?

Říkáme, že když sem tam sprchne, vadit nám to nebude. Ale samozřejmě pro účinkující budou připravena dvě zastřešená pódia, a pokud by se počasí skutečně výrazně zhoršilo, přestěhujeme akci do sálu Národního domu.

Do Parkánu, kde akce začíná v sobotu po desáté hodině dopolední, se vydáte společně městem. Kudy půjdete?

V deset hodin vycházíme všichni od budovy Gymnázia Prachatice a budeme v podstatě kopírovat trasu průvodu při Slavnostech Zlaté stezky, takže půjdeme Jánskou ulicí do Zahradní a Dolní branou do Parkánu.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
20.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravy ve Slámově ulici by měly být hotovy do konce srpna. Od 21. srpna nepoteče lidem v okolí týden teplá voda.
11

V prachatické Slámově ulici nepoteče teplá voda

Zástupci Krajského úřadu jednali se starosty a dopravci o chystaném zpoplatnění provozu na vybraných silnicích I. třídy.
15

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Okolo jižních Čech 2017 nabídne kvalitní podívanou

Jindřichův Hradec /ROZHOVOR/ – Každý pátek na stránkách Deníku budeme v průběhu srpna přinášet letní seriál Deníku, který jsme pojmenovali: Okolo jižních Čech 2017.

Projekt Duhové ulice se trochu mění, bude dlažba

Prachatice – Dnešní kontrolní den u rozkopané Duhové ulice v Prachaticích vyřeší podle slov Jaromíra Markytána, vedoucího odboru investic, radou odsouhlasené změny v projektové dokumentaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení