VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobré nápady spolků město finančně podpoří, v rozpočtu má tři sta tisíc

AKTUALIZOVÁNO/Prachatice - Tři sta tisíc korun. To je částka, která je připravená v letošním rozpočtu města a radnice je připravena ji vyplatit na granty, jež podají zástupci neziskových, společenských či sportovních organizací.

7.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

„Jde ale o peníze na nějakou konkrétní akci, nechceme přispívat na samotnou činnost,“ upřesnila pro Deník místostarostka Hanka Rabenhauptová s tím, že se do grantového programu mohou přihlásit pouze organizace působící v Prachaticích.
Podmínkou žádosti o grant z městských peněz je zpracovaný projekt a vyplněná žádost, která je k dispozici na městském úřadu. „Zároveň by každý z projektů měl mít vypracovaný finanční rozpočet a určeného garanta. „Takový člověk pak s radnicí komunikuje a předkládá právě finanční rozvahu a její zdůvodnění a nemusí to být ani předseda toho či onoho spolku,“ ujistila místostarostka. Doplnila, že novinkou letošního grantového programu je částečná spoluúčast ze strany žadatelů. To znamená, že město neuhradí částku na akci celou, ale jen z osmdesáti procent. Zbytek musí žadatelé doplatit z vlastních finančních prostředků.
Žádosti o granty mohou žadatelé předkládat do čtvrtka 26. února do 11 hodin na podatelně městského úřadu.
Ve městě pracuje na stovku různých organizací a mnoho z nich má dobré nápady, avšak finančně na ně nedosáhne. „Takovým spolkům bychom chtěli pomoci,“ zdůraznila Hanka Rabenhauptová s tím, že granty nejsou ve městě novinkou. Vyhlašují se totiž každým rokem.
„Vždy máme na výběr mezi sedmdesáti až sty projekty, mezi nimiž vybírá komise a následně je předkládá radním ke schválení,“ vysvětlila místostarostka postup. Pokud by radnice v prvním kole nevyužila celých tři sta tisíc korun, bude vyhlášeno druhé kolo výzvy. „To také není nic neobvyklého,“ uzavřela Hanka Rabenhauptová.

Autor: Jana Vandlíčková

7.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezproudí na Prachaticku

Vyzkoušet si život zdravotně postižených měli šanci školáci ve Volarech.
45

OBRAZEM: Volarské děti už vědí, jak překonávat bariéry

Saxofony ve volarském kostele zahrály pro jeho opravu

Volary - V pátek 23. června vpodvečer se v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech uskutečnil saxofonový koncert. Římskokatolická farnost Volary, ve spolupráci se ZUŠ Volary připravily benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na opravu kostela.

Kam v neděli za kulturou?

Prachaticko - Přinášíme vám přehled nejen kulturních akcí na neděli.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Kratochvíle - Jedenadvacet TYLáků se vystřídá v sobotu večer na divadelních prknech v zámecké zahradě Kratochvíle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies