VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bázumský pohár odstartoval v Kubově Huti

Kubova Huť /FOTOGALERIE/ – Seriál závodů pro děti do 15 let v alpském lyžování, Bázumský pohár, odstartoval v sobotu svůj již šestý ročník.

1.2.2016
SDÍLEJ:

Na Kubovce odstartoval Bázumský pohár 2016.Foto: Ladislav Beran

Jedná se o závody v obřím slalomu a celý seriál čítá čtyři závody pro děti školou povinné, které nejsou registrované v lyžařských klubech se závodní licencí. První závod této sezony v Kubově Huti se vydařil a představilo se padesát závodníků. Na úvod sezony vynikající počet.

Jako každý rok si s pořadateli z mikroregionu Horní Vltava – Boubínsko a zejména s domácími organizátory zahrálo počasí, takže místo původního Obrovce se jelo na sousední sjezdovce Školní.

Ředitel místního ski areálu Vladislav Vykydal společně se starostou obce Zbyňkem Klose přivítali všechny závodníky a jejich doprovod a popřáli jim hodně štěstí v závodech a příjemný pobyt v obci Kubova Huť, která leží 1000 metrů nad mořem.

Jelo se tradičně na dvě kola a čtrnáct pěkně zatočených a dobře průjezdných branek se ukázalo správnou volbou. Závodníci ukázali, že v oblouku obřího slalomu to umí. Nejmenší v doprovodu rodiče, což je rarita závodu a tato kategorie je moc pěkná a rodiče jsou za ni rádi, neboť vesměs zde jezdí děti do šesti let věku. Po nejmenších již přišlo závodění v sedmi kategoriích. Chlapci i dívky od nejmladších po nejstarší se s tratí poprali statečně a některé oblouky byly parádní.

Největší boj svádí tradičně kategorie nejstarších chlapců, kde na doraz bojovali o mety nejvyšší hornovltavičtí Adam Kříž, Josef Popadič a Štěpán Sekan. Tento souboj závody v Kubově Huti pěkně okořenil a nejlépe z něho vyšel Adam Kříž. V kategorii dívek je pro slečny vynikající chvála za to, že z hlediska časů chlapce poráží, a to napříč všemi kategoriemi. Tento fakt podtrhla Marie Korandová ze Stožce, která měla nejlepší čas dne, a to v součtu obou kol 46,52 s. Byl lepší i v porovnání s nejrychlejším chlapcem Matějem Maškem, který jel o kategorii níže, ale jeho vytříbený styl předpokládal nejlepší čas. Zajel trať za 52,49 a nejstarší Adam Kříž jel v čase 49,56, což ukazuje, jak to Maruška bravurně zvládla.

Pořadatele těší, že se závodu kromě závodníků z domácího mikroregionu zúčastnily i děti z Horšovského Týna, Vodňan, Prachatic, Strakonic i z hlavního města Prahy. Tím je jen potvrzeno, že tento závod je otevřen všem a že někteří z nich se prosazují i na stupně vítězů.

Závod se podařil po všech stránkách, organizátoři i pořadatelé děkují závodníkům za předvedené výkony, rodičům za to, že děti přivezli a vedou je k tomuto nádhernému sportu. Dík patří i pánům ze Ski klubu Strakonice za perfektní elektronické měření a týmu domácích pořadatelů a dobrovolníkům z řad rodičů za přípravu a udržení svahu po celý závod ve výborné kondici.

Kubova Huť je za námi a druhý závod by se měl uskutečnit 13. února ve Strážným. Jak je vidět, počasí moc lyžování nepřeje, a proto je třeba sledovat Facebookovou stránku Bázumského poháru, případně se informovat u hlavního rozhodčího závodu na telefonu 728060075.

A kdo byl nejrychlejší při prvních závodech Bázumského poháru v Kubově Huti v jednotlivých kategoriích? Mezi nejmladšími děvčaty do pěti let vyhrála Leontýna Bednaříková z Vodňan před Lindou Kybicovou. Další kategorie děvčat vyhrály: Karolína Hrůšová (Kubova Huť), Michaela Šulecová (Prachatice), Marie Korandová (Stožec). Mezi nejmladšími chlapci zvítězil Tadeáš Markovec z Lenory před Filipem Vokálem ze Strážnýho. Další kategorie vyhráli: Matěj Mašek (Větřní), Milan Müller (Strážný), Adam Kříž (Horní Vltavice).

Ladislav Beran

Autor: Redakce

Místo události:
1.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Žíchovečtí chtějí měřit rychlost

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Kromě psů ubytuje Tábor nově i nalezené kočky

Tábor - Táborské technické služby plánují rozšíření psího útulku. Přechodné ubytování ve Vápenné strouze získají i kočky.

Prachatická mezigenerační zahrada ožila novými květy a bylinami

Prachatice - Členové Klubu zdravotně postižených Prachatice každoročně osazují a také věnují svou péči vyvýšeným záhonům v mezigenerační zahradě na Zlaté stezce 145, ze Domem na Křižovatce.

Děti se vydaly po šipkách

Prachatice - V uplynulém týdnu hned ráno dostaly děti ze třetí a čtvrté třídy dopis od kamarádů ze dvojky. Druháci je pozvali na šipkovanou, kterou pro ně oni a jejich paní učitelky Zdeňka a Petra připravili.

Bezproudí na Prachaticku

Prachaticko - Kde na Prachaticku nepůjde do 26. května proud?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies