VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Národní park Šumava

Svou rozlohou největší národní park v České republice ovlivňuje více než dvacet let život v celém regionu. Dlouhodobě se nedaří najít shodu mezi zástupci místních samospráv a ochranářskými zájmy prezentovanými ekologickými aktivisty.

Starosta Modravy premiérovi: S koncepcemi je to na Šumavě těžké

Šumava - Otevřený dopis předsedovi vlády České republiky od předsedy Svazu obcí Národního parku Šumava a starosty obce Modrava Antonína Schuberta 

Ano, „zdivočme“ Šumavu, ale tak, že zde obnovíme původní lesy

Šumava - V diskusích o Národním parku Šumava (NPŠ) se probírají nejrůznější aspekty jeho vlivu na krajinu, na lesy a obyvatele a celá řada dalších jednotlivostí.

Šumaváci chtějí mít Šumavu i s turisty

Kvilda – Bojují a do posledního dechu bojovat budou obyvatelé Šumavy a její příznivci. Nechtějí, aby zákon o ochraně přírody prošel tak, jak je navržen.

Emil Kintzl: Ať o Šumavě rozhodují Šumaváci

Kvilda /FOTOGALERIE/ – Zákon o ochraně přírody a krajiny se nelíbí Šumavákům a nejen jim. Včera odpoledne se sešli ve Kvildě, při konferenci s názvem Komu patří Šumava?

AKTUALIZOVÁNO

Šumaváci hledají odpověď na otázku, komu patří Šumava

Kvilda /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Konference se koná v kvildském obecním sále od 14 hodin.

Šumaváci chtějí odpovědět na otázku, komu patří Šumava

Kvilda – Na otázku Komu patří Šumava možná ve čtvrtek 16. března odpoví řečníci při konferenci ve Kvildě.

Na Hraničník povede lanovka, ale jen z rakouské strany

Nová Pec, Hochficht – Češi léta sní o lanovce z Nové Pece na vrchol Hraničníku. Pokreslili stohy papíru plány, aby dostali z české strany kopce lyžaře a turisty, projekt stejně zůstal u ledu.

Poslanci by měli vyslyšet názor veřejnosti, vědců i umělců a veto přehlasovat

Praha - Hnutí Duha reaguje aktuálně na veto prezidenta Miloše Zemana k novele zákona o ochraně přírody a krajiny tiskovým prohlášením.

Názor: Člověk je na Šumavě ohroženým druhem

PRAHA – Národní park Šumava má dlouhodobě negativní důsledky pro život lidí v Šumavských obcích. Na problém upozorňuje Centrum pro občanské svobody, think-tank vedený Václavem Klausem mladším.

Bezzásahová Šumava možná připraví Kvildu o vodu

Kvilda - Zlomit vaz bezzásahovou zónou si nenechají Kvildští. A tak i když jsou podle starosty Václava Vostradovského ohroženy schváleným návrhem především zdroje vody pro obec, svůj plánovaný rozvoj nazastaví.

Šumava už jen fantastická?

Když jsem se ve svém minulém článku vyjádřil o erudici prof. Kindlmanna, tak jsem tušil, jaké emoce mé nesouhlasné stanovisko s jeho zeleným kázáním vyvolám. Dokonce se prý nemáme setkat v učené disputaci, ale u soudu. No, materiálu ke svým vývodům mám stohy, tak to třeba zvládnu.

Poslanci přehlasovali Senát. Zákon o národních parcích chce vetovat prezident

Praha - Poslanci po bouřlivé diskusi zamítli senátní verzi zákona o národních parcích a naopak schválili vládní návrh. Prezident Miloš Zeman se ho chystá vetovat.

Václav Vostradovský: Rozšířit bezzásahové zóny na Šumavě lze i bez novely zákona

Šumava, Kvilda – Údajně ve středu prvního března by se měli poslanci opět věnovat novele zákona o ochraně přírody a krajiny, tedy i Národnímu parku Šumava a balíku pozměňovacích návrhů, které v té souvislosti poslali do poslanecké sněmovny senátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies