Triatlonisté z prachatického ŠuTri jeli skvěle

Prachatice – K dalšímu závodu Jihočeského poháru triatlonistů vyrazili do Jivna závodníci ŠuTri Prachatice.

17.7.2017

Putimský triatlonFoto: Deník / Kotrbová Lucie

Tentokrát byl na pořadu MTB triatlon, cyklistika se tedy odehrávala na horském kole, což Prachatickým svědčí. To se projevilo i v celkovém pořadí.

Sedmatřicet závodníků absolvovalo 750 metrů plavání – 18 km na kole – 5 km běhu. Po plavání vedl startovní pole Lukáš Nový z BH Triatlon České Budějovice. Po druhé disciplíně se do čela dostal Jan Hron ze ŠuTri Prachatice, ale své vedení neudržel, když jej na běžecké části předstihl Václav Zajíc z TriSK České Budějovice. Prachatický závodník tedy skončil stříbrný a třetí místo si odvezl do Českých Budějovic Nový.

Velice dobře si vedli i další prachatičtí závodníci, především ti v juniorské kategorii. Tu vyhrál a celkově byl čtvrtý Jiří Srch (1998) a hned za ním David Leszkow (2000). Do desítky se ze závodníků ŠuTri dostal ještě sedmý Karel Plánek (2. v kategorii M2), devátý byl Prachatičák v barvách BH Č. Budějovice Ivo Grabmüller (vyhrál kategorii M5).

Mezi ženami byla nejrychlejší Šárka Grabmüllerová (Prachatice) v barvách BH České Budějovice. Dobře zajela Eliška Korytarová (2000, ŠuTri), která vyhrála závod juniorek a celkově skončila na 25. místě.

Autor: Jana Vandlíčková

17.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj si odvezl dámské kolo

Také v třeboňské radniční věži občas straší.

Noční prohlídky nabídnou Skoropravdu o Bílé paní

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Praha, jižní Morava – V pondělí a úterý se desetitisíce zákazníků všech domácích mobilních operátorů potýkaly s prozváněním ze zahraničních telefonních čísel například z Alžírska, Pobřeží slonoviny či Afghánistánu. Útočníkům jde o to, aby jim prozváněný zavolal zpět. Ten za to pak zaplatí nemalou částku za mezinárodní hovor.