Ederstav bojoval o postup do play off

PRACHATICE - Hokejbalisté Ederstavu Prachatice měli na dosah účast v play off nejlepších týmů II. ČNHbL skupiny jih.

17.4.2007

Ederstav útočí na branku soupeře.Foto: Josef Parkman

Ederstav PT – TJ Stars ČB 1:3 (0:2, 0:0, 1:1). Před tímto utkáním měli ještě domácí naději na postup do play-off, museli ale svého soupeře bezpodmínečně porazit. To se nepodařilo, přestože domácí podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně, ale tentokrát se od nich odvrátilo štěstí a proti byl i vynikající brankář hostí. Domácí poprvé inkasovali v 8. min. první třetiny, když hosté lehce dopravili do sítě odražený míček. Podruhé hosté skórovali v přesilovce v poslední minutě první třetiny tři vteřiny před návratem vyloučeného hráče, když míček záhadně prošel i přes brankáře. Od druhé třetiny měli domácí místy až drtivou převahu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Štěstí stálo tentokrát na straně hostí, kteří na začátku poslední třetiny dali lehce další branku, tentokrát se míček odrazil do sítě od těla bránícího hráče. Nápor domácích přesto pokračoval a ti se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu v předposlední minutě v přesilovce. Osmé místo a postup do play-off si tímto výsledkem ale zajistili hosté. O převaze domácího týmu svědčí i počet střel na branku, v němž domácí soupeře přestříleli 36 : 22.

Sestava: Študlar, Pešek, Velek, Turek, Prokeš, F. Bican, Dojčar, Novák, Janda, Švácha, Sedláček, Benč, Valenta, J. Bican.

Branka: Benč, (J. Bican, Valenta).