Jihostroj má tři body, porazil Karlovarsko ve čtyřech setech

České Budějovice - Dohrávka 16. kola mezi volejbalisty Českých Budějovic a Karlovarska, souboj mezi druhým a třetím, slibovala kvalitní bitvu. Do sestavy Jihočechů se vrátil univerzál Kriško a dotáhl svůj celek k vítězství.

10.2.2015

Trenér Karlovarska Petr BromFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Dohrávka 16. kola mezi volejbalisty Českých Budějovic a Karlovarska, souboj mezi druhým a třetím, slibovala kvalitní bitvu. Do sestavy Jihočechů se vrátil univerzál Kriško, Petr Brom mohl zase využít hráče, kteří jihočeskou palubovku velmi dobře znají (Rojas, Kust, Sukuba). Diváci od začátku aplaudovali skvělým výměnám. Hostům se dařilo podání, Jihostroj byl lepší v útoku. Velmi vyrovnaný první set v koncovce vybojovali Jihočeši.

Druhý set začali lépe domácí, výborným podáním a několika bloky odskočili soupeři a na vítězné vlně dopluli suverénně až do závěru setu (25:16).

Západočeši se nevzdali, bojovali o každý míč. Jejich vedení donutilo domácího trenéra k výměně nahrávačů. V této fázi setu jakoby na Jihostroj padla deka, přestalo se jim dařit. Diváci v českobudějovické hale ale své hráče mohutně povzbuzovali a svými hlasivkami je vyburcovali ke stažení náskoku (13:17, 18:17), ale ani tohle nestačilo. Karlovarsko vydřelo třetí set (26:24).

Oživený Jihostroj se opět rozjel k výbornému výkonu, čtvrtý set byl plně v jeho režii. Spanilou jízdu ukončil tvrdou ranou Radek Mach.

Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (23, 16, -24, 17), čas: 107 minut, rozhodčí: Kovář, Gall, diváků: 1074.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Hupka (Zapletal). Trenér Jan Svoboda.

VK ČEZ Karlovarsko: Sukuba, Rojas, Mihajlovič, Bartůněk, Szcerbaniuk, Loftesnes – libero Pfeffer (Kust, Málek, Koláček), trenér Petr Brom.

Autor: Kamil Jáša

10.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
72

Cesta na Čkyni je zavřená

Marie Šejnová z Jámy přinesla deset kabelek do Kabelkového veletrhu Deníku.

Kabelek do sbírky přibylo, děkujeme. Sbíráme až do 31. srpna

Představujeme: Právě jsme se narodila, přivítejte nás!

Prachaticko - Představujeme nově narozená miminka v prachatické a strakonické porodnici.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Volarské náměstí je hotové, slavnosti mohou začít

Volary – Náměstí je hotové a zkolaudované. Přesně, jak si Volarští přáli. Stihli jeho rekonstrukci přesně na den podle plánu, do Slavností dřeva, které startují dnes, v sobotu 19. srpna, v devět hodin ráno.