VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Události uplynulého týdne

Prachatice /STALO SE/ - Co přinesl poslední týden na stránkách Prachatického deníku? Každou sobotu najdete na tomto místě přehled událostí.

19.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs


Pondělí
Kauza neoprávněného a nevhodného ořezání smuteční vrby a dvou bříz v osadě peklo u Netolic začala loni v dubnu a do konce února by ji měli pracovníci České inspekce životního prostředí uzavřít. Zda nakonec samozvaný arboretista dostane pokutu, ještě není rozhodnuto.


Deník: Dvakrát měř a jednou řež, ale jen, máš-li platná povolení. Jak řízneš bez nich, měřit ti budou druzí.


Úterý
Další dva měsíce navíc bude existovat prachatický závod akciové společnosti Madeta. Definitivní termín ukončení veškerého provozu se tak posunul z 31. března na 31. května letošního roku.


Deník: O výhře pro zaměstnance posledního z tradičních velkých zaměstnavatelů v Prachaticích se v případě dvou měsíců navíc moc hovořit nedá. Po Jitoně, ZVVZ a Šumavanu tak svou historii v Prachaticích uzavře poslední tradiční značka.


Středa
Neustálé stížnosti na chování nepřizpůsobivých obyvatel v Pasovské ulici hodlá vimperská radnice vyřešit tím, že by v domě, který tito lidé obývají, zavedla nový přísný režim.


Deník: Jak docílit zlepšení situace v pasovské ulici Vimperáci vědí, tedy alespoň teoreticky, již řadu let. Praktické řešení ale dodnes nemají. Zda bude tvrdý režim a neustálá kontrola co platná, ukáže až to, jestli se podaří záměr vůbec zrealizovat.


Čtvrtek
Mít lepší přehled o tom, kdo vstupuje do budov základních škol chce mít vedení škol i vimperská radnice. Ta chce zažádat o dotaci na pořízení kamerového monitorovacího systému nad vstupy do objektů základních škol. podobné zařízení má v Prachaticích jen Základní škola v Národní ulici.


Deník: Ne každý, kdo vchází do školní budovy, baží po vzdělání. Vědět kdo a proč do školy vchází, není rozhodně na škodu, minimálně jako prevence.


Pátek
Poslední den letošního školního roku bude zároveň posledním dnem fungování prachatické Soukromé střední odborné školy a středního odborného učiliště Prachatice, s. r. o. Majitelka a zároveň ředitelka školy Petra Sandanyová odeslala městu Prachatice výpověď nájemní smlouvy z prostorů školní budovy. Vedení města chce budovu nabídnout ke komerčnímu využití.


Deník: Demonstrací bránili rodiče, žáci i kantoři před několika roky vedení Prachatic udělat razantní změny v základních školách ve městě. Tentokrát asi zůstanou transparenty ve sklepě.


Sobota
Ačkoliv sníh na Prachaticku ukrývá desítky milionů metrů krychlových vody a řečiště vodních toků pokrývá vrstva ledu, zimních povodní se zatím lidé v regionu obávat nemusejí. Záležet ale bude na tom, jak silné bude oteplení a jak dlouho bude trvat.


Deník: Sníh, mráz a led v únoru, kdo by to čekal? Nebo jsme si jen odvykli, že roční období má také zimu?

19.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravy ve Slámově ulici by měly být hotovy do konce srpna. Od 21. srpna nepoteče lidem v okolí týden teplá voda.
11

V prachatické Slámově ulici nepoteče teplá voda

Zástupci Krajského úřadu jednali se starosty a dopravci o chystaném zpoplatnění provozu na vybraných silnicích I. třídy.
15

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Okolo jižních Čech 2017 nabídne kvalitní podívanou

Jindřichův Hradec /ROZHOVOR/ – Každý pátek na stránkách Deníku budeme v průběhu srpna přinášet letní seriál Deníku, který jsme pojmenovali: Okolo jižních Čech 2017.

Projekt Duhové ulice se trochu mění, bude dlažba

Prachatice – Dnešní kontrolní den u rozkopané Duhové ulice v Prachaticích vyřeší podle slov Jaromíra Markytána, vedoucího odboru investic, radou odsouhlasené změny v projektové dokumentaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení