VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VIMPERK

Město Vimperk bývá často zváno "bránou Šumavy" nebo také "městem pod Boubínem". Kromě toho, že leží na hranici CHKO Šumava na severním úbočí vrchu Boubína, je také sídelním místem správy CHKO a NP Šumava.
Město se rozkládá v údolí řeky Volyňky 16 km severozápadně od okresního města Prachatice v nadmořské výšce 700 m.
Historie města sahá až do poloviny 13. století, kdy zde byl postaven hrad založený k ochraně Zlaté stezky. Podhradí, poprvé připomínané již v roce 1263, těžilo ze své výhodné polohy na obchodní trase a v roce 1359 bylo již městečkem. V období husitských válek byl Vimperk roku 1423 dobyt a vypálen husity. Městem se stal v roce 1479, kdy byl také obdařen mnoha výsadami královských měst a opevněn. V roce 1619 bylo město neúspěšně dobýváno stavovským vojskem. V 17. a 19. století jej postihly rozsáhlé požáry, při nichž byla značně poškozena jeho velká část. Při posledním velkém požáru v roce 1904 vyhořelo téměř celé náměstí. Zdroj: http://www.vimperk.cz/

Kluky z dětského domova našli v Horní Vltavici

Horní Vltavice - Po dvou nezletilých bratřích, svěřencích Dětského domova v Horní Plané, pátralo v pondělí 18. září od dvou hodin odpoledne několik desítek policistů.

Zloděj kradl v kuchyni domova seniorů

Vacov - Po Domově seniorů na Vacovsku se v sobotu 16. září procházel neznámý zloděj. Způsobil tam krádeží škodu za nejméně čtrnáct tisíc korun.

Vimperk vzpomíná na bývalou starostku Stanislavu Chumanovou

Vimperk - Dnes, v neděli 17. září 2017, si nejen Vimperští připomínají 10 let od odchodu kamarádky, spolupracovnice a starostky města Vimperk - Stanislavy Chumanové.

OBRAZEM: Zdíkov obsadili šermíři

Zdíkov - Osmé středověké slavnosti připravili na sobotu Zdíkovští. Pravidelně se zde na závěr sezóny setkává více než stovka šermířů z celé České republiky i zahraničí, aby předvedli svá vystoupení a podělili se o nové zkušenosti.

Zámek bude zavřený na několik let

Vimperk - Zámek ve Vimperku má před sebou už jen měsíc a půl provozu.

Devětkrát kradli naftu, odčerpali přes dvanáct set litrů za třiatřicet t

Čkyně - Devět krádeží nafty objasnili vimperští policisté a včera sdělili podezření dvaadvaceti letému muži ze Strakonicka a osmnácti leté ženě z Plzeňska z krádeže.

Majitelé památek mají šanci

Vimperk - Požádat o peníze na obnovu svých budov mohou vlastníci nemovitých kulturních památek nacházejících se na území Městské památkové zóny Vimperk.

Florbalisté pořádají nábor do svých řad

Vimperk - Florbalisté ve Vimperku připravují od poloviny září pravidelný kroužek tohoto sportu pro děti navštěvující první a druhý stupeň základní školy.

Vimperáci pokřtili Kalendář 2018 vodou z kašny

Vimperk - V kavárně Ve Skále se ve středu 13. září uskutečnil křest městského kalendáře pro rok 2018 z autorské dílny Jana Tláskala.

Vimperští se zapojí do Týdne hokeje

Vimperk - Příští středu od 15.30 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovedností bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

Vimperští chtějí další kamery do ulic

Vimperk - I nadále by Vimperští chtěli pokračovat v rozšiřování kamerového systému ve městě.

Výstavba hřiště v osadě pokračuje

Vimperk - Již tento týden by měly být hotovy povrchy na nově budovaném hřišti v osadě Lipka.

V lesích pomůže harvestor

Zdíkov - Harvestor musí pomoci Zdíkovským v obecních lesích.

Zažít Vimperk jinak

/INFOGRAFIKA/ Necelé tři dny nás dělí od vypuknutí velké sousedské slavnosti – Zažít Vimperk jinak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení