VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMAVA

OBRAZEM: Umělci ukázali, jak vidí Šumavu

Borová Lada - Šumava očima umělců, výstava knih, obrazů, fotografií a dalších předmětů umístěná v prostorách školní tělocvičny na Borových Ladách, otevřela tradiční týdenní borovoladskou Anenskou pouť. 

Vlci zabili devatenáct ovcí

Šumava – Přítomnost vlků na Šumavě už chovatelé dobytka nemohou brát na lehkou váhu. O uplynulém víkendu za sebou šelmy nechaly na Knížecích Pláních 29 napadených ovcí. Pár vlků nejspíš v noci na neděli vběhl do ohrady zabezpečené elektrickým ohradníkem. K šestnácti zabitým ovcím přibyly v pondělí ještě tři další, které kvůli povaze zranění musely být veterinářem utraceny.

Bulík se vydá opět na koleje

Volarsko - Šumavské léto s párou startuje už v pátek.

Na Kubově Huti turisté najdou novou zábavu, je to discgolf

Kubova Huť - Šumavská obec zažívá zájem turistů i běžných návštěvníků šumavské krajiny, která je tolik diskutovaná, ale hlavně krásná.

Názor: Šumava vysychá

Hluboká nad Vltavou - Šumava vysychá. Zvyšuje se průměrná teplota, hrozí požáry, mizí zdroje vody a přirozená vlhkost.

Vrtulník letěl pro mladou maminku

Šumava – Výlet na Medvědí stezku v lokalitě osady Jelení nezvládla mladá maminka s miminkem, letěl pro ni vrtulník Armády ČR.

Národní park Šumava zve do divočiny i na desítky programů

Šumava - Může se zdát, že nabídka Národního parku Šumava, co se týče přírodních zajímavostí, se už desítky let nemění, ale není tomu tak. Dynamika šumavské přírody je úžasná a mnohdy i nepředvídatelná. Příroda, které jsme na určitém prostoru národního parku (cca 24%) ponechali maximální svobodu s tím, že do jejího vývoje nebudeme aktivně zasahovat, ukazuje, co umí.

Pro těžce zraněnou cyklistku letěl vrtulník

Šumava – Na silnici mezi osadou Jelení a Novou Pecí se v úterý odpoledne těžce zranila sedmačtyřicetiletá cyklistka, když se v plné rychlosti střetla s traktorem.

Reakce ministra Richarda Brabce na názor Petra Martana

Praha - Pan ve svém posledním textu obvinil ministra životního prostředí Richarda Brabce ze lži. Té se měl ministr Brabec dopustit tím, že Správa Národního parku Šumava má údajně od 1. června 2017, tzn. s účinností novely zákona o ochraně přírody a krajiny, postupovat v péči o chráněné území bezzásahově, a to na 51% území národního parku.

Ministr Brabec je lhář: Bezzásahovost v NP Šumava právě zvýšena na jedenapadesát procent

Čkyně - Stokrát jsme slyšeli od ministra životního prostředí Richarda Brabce jeho sliby o tom, že přijetím novely zákona č. 114/1992, Sb. o ochraně přírody a krajiny se zvýší bezzásahové území v Národním parku Šumava na max. 26 % jeho rozlohy.

Jak se staví krmelec, si vyzkoušejí české i bavorské děti v bavorském Mauthu

Mauth - Ve smíšených česko-bavorských skupinách u Vydřího domu v Mauthu společně postaví (30.5.2017) čtyři krmelce žáci 3. a 4. tříd základních škol Borová Lada a Mauth.

Národní park Šumava vyhlásil výsledky Šumavské Mozkovky

Vimperk - Třetí ročník soutěže Šumavská Mozkovka byl opět velmi pestrý a nesmírně vyrovnaný až do samého závěru.

Návštěvníci poutě prožili řadu dobrodružství

Nové Údolí - Pouť rodin připravila společně na poslední květnovou sobotu římskokatolické farnosti Prachatice a Haidmühle v Bavorsku.

Teplá Vltava má vody dost, splouvat se smí

Soumarský most - Pět set korun při internetové a o stovku více při registraci na místě zaplatí každý, kdo jede po Teplé Vltavě od Soumarského mostu do Pěkné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení