VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMAVA

Autorka ze Čkyně popsala historii zaniklé obce Bučina

Bučina - V sobotu 9. září pokřtila autorka Lenka Klímová knihu s názvem Historie zaniklé obce Bučina (Buchwald), která popisuje kdysi jednu z největších obcí na Šumavě. Knihu křtila její autorka, mladá dáma ze Čkyně Lenka Klímová.

Ultramaratonec Kujan znovu běží pro vozíčkáře: 350 km odkázán jen sám

Kvilda - René Kujan poběží 350 km bez jídla a pití, aby získal podporu pro vozíčkáře.

NÁZOR: Když lesníci pláčí a bio-sluníčkáři se radují

Šumava - Sto dvacet tisíc kubíků dřeva padlo ve vichřici při bouři dne 19. srpna 2017 v lesích Národního parku Šumava v oblasti Stožecka. Ve skutečnosti začíná nová etapa velkoplošného usychání lesů.

Položení květin u Rosenauerova pomníku

Šumava - V noci z pátku 18. srpna na sobotu 19. srpna na Šumavě řádil vichr a Šumavu postihly polomy. Jednou z nejhůře postižených oblastí byly svahy Třístoličníku a Plechého mezi Stožcem a Novou Pecí, především kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, zejména u Rosenauerovy kapličky.

Antická sobota v srdci Šumavy se rozhodně podařila

Kvilda - Spokojení odjížděli z Kvildy v sobotu nejen návštěvníci antického odpoledne, ale i samotní účastníci.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Tanec, zpěv a plavení. To byly Jelenovršské letní slavnosti

Jelení Vrchy - Folklórní soubor Libín-S Prachatice se rozhodl připomenout práci českých plavců u ústí řeky Große Mühl do Dunaje, po které ze Šumavy připlouvalo dříví plavené Schwarzenberským plavebním kanálem ze severních úbočí Šumavy, Jelenovršskými letními slavnostmi na Jeleních Vrších v neděli 13. srpna.

Vrtulník letěl pro ženu na Smrčinu

Šumava – Turistka ve věku padesáti let se v úterý 15. sprna dopoledne zranila při přelézání padlých stromů na vrchu Smrčina, musel jí transportovat vrtulník leteckých záchranářů.

Letošní rok je pro rysy a losy tragický

Šumava - První půlrok letošního roku je pro ohrožené druhy zvířat žijících na Šumavě jedním slovem tragický. Srážku s automobilem na Šumavě a v Pošumaví za těch sedm měsíců nepřežili tři losi evropští a rys ostrovid.

Obrazy nové křížové cesty zatím zdobí jen kinosál

Stožec - Téměř dva roky pracovala prachatická malířka Vladimíra Fridrichová Kunešová na malbě čtrnácti obrazů křížové cesty na Stožecku.

Jelenovršké slavnosti s plavením

Jelení Vrchy - Léto na Šumavě přeje turistům, a ti se mohou v neděli setkat s tradicí.

Vltava u Soumarského mostu si s vodáky hraje

Lenora - Vodáci, kteří vyrazili do kempů u Lenory, musejí čekat na osmou hodinu ranní, jestli bude dost vody ke splouvání.

Ministr Brabec popírá 51 % bezzásahového území v NP Šumava jako fakt !

Šumava - Stokrát jsme slyšeli od ministra životního prostředí Richarda Brabce jeho sliby o tom, že přijetím novely zákona č. 114/1992, Sb. o ochraně přírody a krajiny se zvýší bezzásahové území v Národním parku Šumava na max. 26 % jeho rozlohy.

Co lze očekávat v Národním parku Šumava a o čem se zatím nemluví

Šumava - Uplynuly již téměř dva měsíce od doby, co vstoupila v platnost novela zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny a nezdá se, že by si mnozí účastníci dávných sporů o Šumavu, včetně ředitele Hubeného, zcela uvědomili, co se nyní zásadně změnilo a kudy se Šumava musí ubírat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení