Vimperská ZUŠka sklízí úspěchy na soutěžích

Vimperk - Každoročně se během jarních měsíců konají v základních uměleckých školách soutěže žáků.

12.4.2017

Žáci všech oborů vimperské Základní umělecké školy jsou úspěšní na soutěžích.Foto: Deník / Vandlíčková Jana

Každé tři roky je vždy soutěž vypsána pro jiné hudební nástroje, obory či orchestry. V letošním roce přišla řada na klavíristy, kytaristy, houslisty, orchestry a výtvarníky. ZUŠ Vimperk se zúčastnila všech soutěží s dobrými výsledky. Mimo houslí se všichni ostatní zástupci probojovali až do krajských kol. Barbora Švábková (klavír) získala v krajském kole 2. místo, Kristina Bártíková (klavír) 3. místo, Gabriel Ištok (klavír) a Ondřej Havrda (kytara) čestné uznání.

Výtvarníci poslali do krajského kola 5 prací (1 výtvarnou řadu, 3 x fotografie a 1 x multimediální tvorbu). Získali bronzová pásma a multimediální tvorba Po rysí stopě byla oceněna pásmem stříbrných a mimo to získala postup do ústředního kola, které se uskuteční 1. – 8. října v Olomouci.

Dechový orchestr se stal absolutním vítězem krajského kola soutěže orchestrů a bude školu a město reprezentovat v ústředním kole, které se uskuteční 26. – 27. května v Letovicích.

Pavel Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk

Autor: Redakce

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Ve Stříteži v areálu zahradnictví bylo celé odpoledne živo.
38

Na Zahradní slavnosti mohli diváci ochutnat soutěžní guláš

Při koncertu kapely Divokej Bill a předkapely Poletíme? bylo na letním parketuv Holkově narváno.
16

OBRAZEM: Při koncertu kapely Divokej Bill bylo na letním parketu narváno

Bezproudí na Prachaticku

Prachaticko – Kde na Prachaticku nepůjde v následujících dnech proud.

Z podezřelého prášku se místo výbušniny vyklubal cement

Český Krumlov - Prášek v pytli s označením výbušnin vyplašil muže při vyklízení garáže.

U Sudoměřic se srazil motocyklista s osobním vozem, zasahoval vrtulník

Sudoměřice u Tábora – Dopravní nehoda, při které musel asistovat i vrtulník, se stala v neděli krátce po 14. hodině u Sudoměřic u Tábora.

OBRAZEM: Highlanders Cup hostil hokejbalové osobnosti

Prachatice - Posedmé se v Prachaticích v sobotu konal tradiční turnaj v hokejbalu Highlanders Cup. I letos se v aréně ukázaly hokejbalové osobnosti, aby se pokusily o suverénní vítězství. Prvenství z loňského ročníku obhajovaly Fialové Kobry, které ve finále porazily Sobotní pohodu.