VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sobotní program: Celodenní smršť vystoupení na Slavnostech růže

Český Krumlov - Zde je kompletní sobotní program 31. ročníku Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Poslechněte si například muziku hudební skupiny kočujících minstrelů Wolgemut. Jejich muzika vás rozhodně nenechá v klidu, roztančíte se, i kdybyste sebevíc nechtěli.Foto: Deník/Zuzana Kyselová

Jako vždy slavnosti růže nabízejí obrovské množství vynikajících vystoupení od skupin historického šermu, skvělých muzikantů po ohňová show, fakíry, historické tance, kejklíře, dobové výjevy či divadla a mnohé další.

Sobota 17. 6. 2017

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI
Moderuje Miroslav Mareš
10:00 - 10:30 ZAHÁJENÍ PROGRAMU - Wild Sticks - bubenická show
10:30 - 11:00 Alla Danza - dvorské tance z období renesance
11:00 - 11:30 Komedianti na káře - žonglérské představení
11:30 - 12:30 Gaia - keltská hudba
12:30 - 13:00 Paolo Garbanzo - kejklíř a žonglér z Nového světa
13:00 - 13:30 In Flamenus - fakír a orientální tanečnice s hady
13:30 - 13:45 Monadria Polygamica - praporová show
13:45 - 14:45 Hudební soubor Cink Prachatice
15:00 - 16:00 PRŮCHOD HISTORICKÉHO KOSTÝMOVANÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Na louži – Široká – Dlouhá – Lazebnický most – Latrán – Pivovarská ulice
17:00 - 24:00 MALÝ FESTIVAL STŘEDOVĚKÉ HUDBY
17:00 - 18:15 Arcus – gothic music
18:45 - 20:00 BraAgas - středověká světská hudba
20:30 - 21:40 Řemdih - středověká hudba
21.50 PRŮCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22.30 – 24.00 Klíč – výroční koncert u příležitosti 35 let legendární folkově-renesanční skupiny

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
KLÁŠTERNÍ DVŮR A NÁDVOŘÍ KLARISEK
10:00 - 19:00 Řemeslná ulička – vlastnoruční výroba řemeslných výrobků za klášterní mince
10:00 - 19:00 HISTORICKÝ TRH
10:00 - 23:00 UKÁZKY DOBOVÉ GASTRONOMIE – ochutnávky a prodej teplých i studených pokrmů, polévka, kaše, sladké dobroty a koláčky od klášterní pekařky
12:00 - 13:00 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
11:00 - 11:30 SHŠ Grál Brno – šermířské a bubenické představení
11:30 - 12:00 Kejklíř Pupa a Vojta Vrtek – kejklířský duel
13:00 - 13:30 Komedianti na káře - kejklířské představení
13:30 - 14:00 Radek Interholz – klasická kytara
14:00 - 15:00 Vojta Vrtek – Velká cirkusová pohádka (nádvoří klarisek)
15:00 - 15:30 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
16:00 - 16:30 Radek Interholz - klasická kytara (nádvoří klarisek)
16:30 - 17:00 Vojta Vrtek – kejklíř a žonglér
17:00 - 17:30 Řemdih - středověká hudba
17:30 - 18:30 Bratři z Růže - Podivuhodná dobrodružství – pohádky jak je neznáte
18:30 - 19:00 Dei Gratia - středověká hudba
19:30 - 20:30 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
20:30 - 21:00 Fremitus Aetheris – středověká hudba
21:00 - 22:00 Adorea - šermířské humorně laděné představení „Hrdinové“ (nádvoří klarisek)
22:00 - 23:00 Lakomá Barka - historizující folk a lidové písně

KLÁŠTERNÍ KOSTEL BOŽÍHO TĚLA A PANNY MARIE
11:00 - 12:30 Chairé Příbram a pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov – koncert duchovní hudby

PIVOVARSKÁ ZAHRADA
Moderuje Jiří Laštovka
10:00 - 19:00 Al Rašíd - historické zábavné atrakce, makety dobývacích strojů - Trebuchet, Katapult a Dělo (zpoplatněno) a Cirkus LeGrando - mobilní cirkus
11:00 - 11:30 Wild Sticks - bubenická show
11:30 - 12:00 Šermířská skupina Taurus
12:00 - 13:00 Gothien – středověká hudba
13:00 - 13:30 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky
13:45 - 15:15 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu
15:15 - 15:45 Komedianti na káře - kejklířské představení
16:00 - 17:15 Dei Gratia - středověká hudba
17:30 - 19:00 SVATEBNÍ VESELÍ NA DVOŘE ROŽMBERSKÉM – svatební hostina a komponovaný historický program připravený rychtářem a měšťany k uctění vladařského páru
20:00 - 20:30 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
20:30 - 22:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
22:15 PŘÍCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU MĚSTEM - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:30 - 00.30 SVATEBNÍ VESELÍ S PETREM VOKEM - večerní historický program s lidovou hostinou a zapojením návštěvníků do soutěží a her

NÁDVOŘÍ PRELATURY, HORNÍ ULICE
10:30 - 11:15 Téměř divadelní společnost České Budějovice - pohádky „Kouzelná píšťalka“ a „Labutí panna“
13:45 - 14:15 SHŠ Exulis Brno – divadelně šermířské vystoupení „Commedia de y espada - komedie kordu a pláště“
15:45 - 16:45 Divadlo ELF - pimprlový muzikál „Peklo s ježibabou“
17:15 - 17:45 SHŠ Exulis Brno - divadelně šermířské vystoupení „Duelanti“
18.15 - 19:00 Téměř divadelní společnost České Budějovice – pohádky „Na stříbrných horách“ a „O Krásné Janičce“
20:00 - 21:00 Divadlo ŠUS - pohádka s písničkami „Ulhaná princezna“
22:30 - 23:00 SHŠ Exulis Brno - katovské řemeslo „Právo útrpné“

HOTEL RŮŽE, HORNÍ ULICE
11:00 - 20:00 ROŽMBERSKÁ HOSTINA NA NÁDVOŘÍ HOTELU – dobové občerstvení
11:00 - 11:30 SHT Mariane Libčice - dětský taneční soubor
11:30 - 12:00 Petr Theimer - kejklíř a bavič
12:00 - 12:30 Salome - soubor historického tance v ukázkách renesančního tanečního umění
12:30 - 13:00 Řemdih - středověká hudba ve všech jejích polohách
13:00 - 15:00 SLAVNOSTNÍ SVATEBNÍ HOSTINA v Jezuitském sále - zpoplatněno - více na str. 20
13:00 - 13:30 Adorea - „Frejíři a duelanti“ - šermířské příběhy inspirované historickými událostmi
13:30 - 14:00 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
16:30 - 17:15 Hudební soubor Cink Prachatice
17:30 - 18:00 Šermířská skupina Taurus
18:00 - 20:00 SLAVNOSTNÍ SVATEBNÍ HOSTINA v Jezuitském sále - zpoplatněno - více na str. 21
18:00 - 18:30 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
18:30 - 19:00 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
19:00 - 19:30 Campanello - renesanční tance
19:30 - 20:00 In Flamenus - fakír a orientální tanečnice s hady
20:00 - 20:30 La Volta - renesanční tance
20:30 - 21:00 Gothien – středověká hudba

ŠIROKÁ ULICE
11:00 - 12:00 Arcus a In Flamenus - světská středověká hudba a orientální tanečnice
12:00 - 12:30 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
12:30 - 13:00 Wild Sticks a Monadria Polygamica - bubenická show a praporečníci
13:00 - 13:30 BraAgas a El Raks Sáel - středověká světská hudba a orientální tanečnice
17:30 - 18:00 Fremitus Aetheris - středověká hudba
18:00 - 18:30 SHŠ Grál Brno - šermířské představení
18:30 - 19:15 Bohemian Bards - středověká hudba v novém a progresivním stylu
19:30 - 20:00 Wild Sticks a Monadria Polygamica - bubenická show a praporečníci
20:00 - 20:30 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky

HRADEBNÍ ULICE
10:30 - 11:00 Matěj Kolář
11:00 - 12:00 Oživlá ulice
12:00 - 12:15 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
12:30 - 13:00 The Dark Blue Elephants
13:00 - 14:00 Divadlo Víti Marčíka - „Šípková Růženka“
14:00 - 14:30 Matěj Kolář
15:00 - 15:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice
16:00 - 16:15 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
16:30 - 17:00 The Dark Blue Elephants
17:00 - 18:00 Divadlo Víti Marčíka - „Bajaja“
18:00 - 18:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice
19:00 - 19:45 Divadlo Víti Marčíka - „O holčičce, která se ještě nenarodila“
19:45 - 20:00 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
20:00 - 20:30 The Dark Blue Elephants
21:00 - 22:30 Jakub Škrdla - Mysterium svět
22:30 Ukradená galerie film - Vlasta a Jan Urbanovi

SYNAGOGA ČESKÝ KRUMLOV
20:30 - 21:30 NOCTURNO KRUMLOVSKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU - od baroka po současnost

MĚSTSKÝ PARK, U HOTELU GOLD
10:00 - 19:00 Historické hry – jízda na sudu, kolotoč, houpačka, koňokol aj.

MĚSTSKÝ PARK
10:00 - 19:00 Miniškolička práskání bičem

MĚSTSKÝ PARK, U DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ
10:00 - 22:00 DOBOVÉ LEŽENÍ V MĚSTSKÉM PARKU - dobová řemesla, vojenská jednotka, nahlédnutí do táborového života a historický program
10:00 Začátek workshopů a výcviků - přímá účast zpoplatněna
10:30 - 11:30 Hromadné a duelové střety v plné zbroji - oblékání bojovníků od 10:00 hod.
11:30 - 12:30 Taneční vystoupení Fioretto, Burghausen, Zakynthos
12:30 - 13:00 Rožmberští předkové – zábavné a poučné představení nejvýznamnějších Rožmberků
13:00 - 14:00 Hostina
14:00 - 16:30 Soutěže a úkoly pro děti, mládež a dospělé - kategorie páže, panoš a rytíř
17:00 - 18:00 Hromadné i duelové střety v plné zbroji - oblékání bojovníků od 16:30 hod.
18:00 - 19:00 Lukostřelecký turnaj
19:00 - 20:00 Hostina
20:00 - 22:00 Deloraine - středověká, pohanská a zaklínačská hudba

STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK - JIŽNÍ ZÁMECKÉ TERASY
23:30 VORY NA VLTAVĚ - splutí antické družiny - trasa: ZŠ Linecká – lávka pod Plášťovým mostem – Lazebnický most.
24:00 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ na jižních zámeckých terasách a nad zámkem Český Krumlov

Autor: Zuzana Kyselová

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Švehlův most.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Vandal zavřel vstupy do úlů, včely se "upekly"

Prachaticko - Škodu za několik tisíc korun na poškození včelstvech, má podle policistů pravděpodobně na svědomí dvaatřicetiletý muž z Prachaticka.

Skončí opravy silnice Němčice - Češnovice dřív?

Němčice – Připravené, ale zatím bez asfaltu, jsou tři kilometry silnice ve směru z Češnovic na Němčice. Ve čtvrtek 17. srpna ráno řemeslníci firmy Eurovia dláždili nástupiště autobusových zastávek Břehov. „Od odbočky na hlavní silnici až zhruba do těchto míst máme základ pro vozovku připravenu,“ ujistil šéf čety řemeslníků a ukazoval na zastávku na druhé straně voz

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jižní Čechy - Stoletá voda přišla, zničila a odešla v průběhu několika hodin. Lidem ale trvalo léta, než se vzpamatovali a zahladili po ní vnější stopy. Ty uvnitř si však nesou dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení