Domácí celek nadále trápí značná marodka. Mimo hru jsou obránci Mucha, Vráblík a Pýcha a také dvojice útočníků Rob se Žálčíkem. Do branky opět nastoupil David Gába. Tomáš Nouza hrál své sté utkání v dresu Motoru.

Proti papírově slabšímu soupeři začali domácí nesoustředěně až vlažně. V 7. min. také přišel trest. Venkrbec předvedl vydařenou individuální akci, při které si doslova pohrál s obránci Žovincem i Bohunickým a střelou mezi Gábovy betony dostal Jestřáby do vedení.

Procitnutí se strany domácího celku naštěstí přišlo velice rychle. Hned o dvě minuty později při první přesilovce zápasu Suchánkův pekelný švih od modré skončil přesně v horním růžku Horčičkovy svatyně.

Závěr první třetiny patřil Motoru. Blízko vedoucímu gólu byli Švihálek a Zíb, Horčička však Prostějov při jejich velkých možnostech výrazně podržel.

„Začátek byl z naší strany trochu rozvážnější. Soupeř měl jedinou příležitost, kterou dokázal proměnit. Naštěstí jsme brzy vyrovnali. Máme více ze hry, ale do šancí se příliš nedostáváme," zhodnotil úvodní třetinu obránce Ján Mucha, kterého do hry nepustila zraněná třísla. „Už jsem ale začal s tréninkem a chtěl bych nejdříve naskočit," dodal ke svému zdravotnímu stavu.

Start do druhé třetiny vyšel domácím parádně. Muž zápasu Suchánek vystihl rozehrávku soupeře, počkal si na ten pravý moment a poté neomylně zavěsil.

Na ukazateli skóre svítilo 2:1 a na ledě bylo od té doby prakticky jen jedno mužstvo. Jihočeši soupeře přehrávali, hrálo se prakticky neustále před Horčičkou, ale tlak to byl značně platonický a gólové příležitosti přibývaly jen velice pomalu.

Hosté hrozili pouze ze skutečně ojedinělých protiútoků, se kterými si poradil pozorný Gába. Vzhledem k nejtěsnějšímu rozdílu ve skóre však Prostějovští zůstávali stále ve hře. V závěru druhého dějství si Jestřábi zahráli svou první přesilovku v utkání. Do velké šance se dostal Kaluža, položil si i Gábu, kotouč však naštěstí od odkryté branky zasunout nedokázal.

„Vstup do druhé třetiny se nám povedl. Začali jsme aktivně, z čeho také vyplynul gól na 2:1. Zápas máme pod kontrolou. Jen škoda, že jsme z aktivity nevytěžili ještě větší tlak a nepřidali další branky. Takhle je to stále jenom o gól. Stačí jedna chyba a může být vyrovnáno," upozorňoval na tribuně Mucha. „Ve třetí třetině to bude ještě dřina, ale věřím, že si v šatně zakřičíme vítězný pokřik," přál si.

Do závěrečné třetiny stáhla domácí střídačka hru na tři útoky, ale přesně jak říkal slovenský bek v barvách Motoru, byla to dřina. Domácímu celku se totiž hra nedařila a úroveň zápasu padala níž a níž.

Uklidnění nepřinesl Strakův bekhend, který skončil těsně vedle, ale až přesilovka při vyloučení Krejčíka. Po rychlé kombinaci našel Žovinec výborně hrajícího Květoně, jenž dal v 51. min. na 3:1.

Ani tento důležitý gól však odpor soupeře definitivně nezlomil. Při vyloučení Chovana totiž Krejčíkovu bombu od modré vyrazil Gába jen nad sebe a zkušený Cetkovský přímo ze vzduchu znovu snížil na rozdíl jediného gólu, čímž bylo zaděláno na drama.

V závěru to také hosté zkusili bez brankáře, ale žádný tlak si nevynutili a naopak lobem přes úplně celé hřiště do prázdné branky definitivně rozhodl obránce Žovinec. Diváci mohli začít slavit důležité tři body a Ján Mucha se mohl těšit do kabiny na vítězný pokřik.

Branky a nahrávky: 9. Suchánek (Nouza, Heřman), 22. Suchánek (Nouza, Heřman), 51. L. Květoň (Žovinec, Kolmann), 60. Žovinec (Bohunický) – 7. Venkrbec (Protivný), 57. Cetkovský (Krejčík, Drtina). Vyloučení: 2:5, využití: 2:1. Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Šperl. Diváci: 4352.
ČEZ Motor: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, od 33. navíc Klinecký – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Škoda, Prokeš, Babka. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): "Nepodařila se nám první třetina. Málo jsme stříleli a špatně jsme zápas nastartovali. Od druhé třetiny jsme se přece jen o něco zvedli. O našem vítězství rozhodly proměněné přesilovky."

Kamil Přecechtěl (Prostějov): „Podali jsme bojovný a srdnatý výkon. Po sérii porážek se naše mužstvo začíná pomalu zvedat. Věděli jsme, že Budějovice mají vynikající přesilovky a v nich také zápas rozhodly."