Dačice – Lažiště 3:2 (1:1)

Hosté po celé utkání tahali za kratší konec. Dvakrát náskok domácího týmu vyrovnali, potřetí se to již nepodařilo. „Hráli jsme celkově špatně, přesto na remízu určitě bylo. Před druhým poločasem se měla přeskupit sestava a jsem přesvědčen, že bychom druhý gól nedostali a vše se mohlo odvíjet úplně jinak," hodnotil utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Vstup do utkání se domácím povedl nad očekávání, hned ve 2. minutě propadl míč hostující obranou a Štolba dostal Dačice do vedení. Hosté po deseti minutách odpověděli vyrovnávací brankou Chalupy. Hra se poté odvíjela především ve středu hrací plochy, ale v závěru poločasu měli hosté dvě solidní šance, které však neproměnili. Druhý poločas však začal pro Lažišťské katastrofálně, znovu 2. minuta a znovu na konci akce Štolba, který poslal domácí podruhé do vedení. A hostům se podařilo i podruhé vyrovnat. Pokus Vlka skončil za zády brankáře Ferdana. Ale z vyrovnání se hosté neradovali dlouho. Trestný kop domácích ze čtyřiceti metrů do malého vápna nikdo z obránců ani gólman neodvrátili a míč lízl hlavou Štolba a bylo to 3:2. Ač se hosté snažili vyrovnat i potřetí, domácí obrana je již k ničemu nepustila. Důležité tři body zůstaly doma.

„Situace je taková, jaká je. Pokud hráči nebudou respektovat posty, na které je trenéři postaví, tak spadneme," nebral si servítky směrem k některým hráčům Václav Princ a pokračoval: „Za normálního seskupení týmu bychom tady minimálně remízu uhráli. Potřebujeme pořádně posílit obranu. Přitom máme vyvážený tým hráčů na všechny posty, ale není možné, aby si někdo diktoval, kde chce hrát. Zkrátka potřebujeme, abychom to poskládali tak, aby byl tým na hřišti co nejsilnější."

Nyní čeká na Lažišťské hodně tvrdý oříšek. Na jejich hřiště přijede celek z Roudného, který hraje na jaře výborně a drží si druhé místo v tabulce, které by mu v případě nezájmu Dražic o postup otevřelo cestu do divize.

Sestava Lažiště: Věneček – Albert, Ketzer, Švec, Kováč – Cais, Kubát (56. Friš), J. Král (86. Kučera), Szep (81. F. Král) – Vlk, Chalupa. Trenéři Vladan Pokorný a René Ollé.

1. Dražice⋌ 23 19 2  2 62:22 59
2. Roudné⋌ 23 14 4  5 62:35 46
3. Hluboká⋌ 23 13 4  6 50:27 43
4. Veselí⋌ 23 11 7  5 36:25 40
5. Třeboň⋌ 23 11 1 11 36:33 34
Jankov⋌ 23 10 4  9 36:33 34
7. Čimelice⋌ 23 10 3 10 38:39 33