Ve skupině A oba týmy z Prachaticka vyhrály. Pro Lhenice to znamená pojistku třetí příčky, pro Netolice zásadní únik z nebezpečných vod.

Lhenice – Trhové Sviny 2:0 (1:0). Domácí vstoupili do zápasu nebývale, neboť hned v úvodu Pořádkem orazítkovali tyč. Hosté se postupně víc útočně osmělovali a Kuralim poprvé ohrozili Dvořákovu branku. Domácí tým pak nevyužil závaru před gólmanem Vrábkem, právě tak, jako nedotažené příležitosti Pořádkem a Prennerem. Ve 29. min. dlouhým výkopem vyslal gólman Dvořák na zteč Ilieva, leč koncovka byla neúčelná. Ve 37. min. pronikl Růžička, jeho centr stačil Vrábek jen prodloužit, nikdo z domácích však prolétávající balón podél branky do sítě neusměrnil. Na druhé straně před Dvořákem Spartakovci vytvořili zámek, spolehlivá lhenická obrana ale gólové nebezpečí nepřipustila. Ve 41. minutě vyzval Růžička k rychlému kontru Ilieva, který jej již zakončil přesnou trefou mezi tyče a poslal Lhenické do vedení (1:0). Hned nato znovu Iliev mohl náskok po Dvořákově pohotovém nákopu navýšit, avšak gólman Vrábek byl včasným vyběhnutím proti. Po poločasové otáčce se po krátký čas hrálo od šestnáctky k šestnáctce, než v 52. min. zprava Prennerem předložený míč způsobil pořádný rozruch, když zase prošel podél celé Vrábkovy branky, aniž by ale nalezl někoho z pohotových Lhenických k zakončení. V 56. min. přeci jen podruhé gólově udeřilo, a to z kopačky Prennera za Ilievovy asistence (2:0). Spartak odpověděl Kuraliho střelou s gólovými parametry, kterou skvěle vytěsnil Dvořák. Domácí dál pokračovali v nátlakové hře, nezapomínajíce na ostrahu v defenzivě, za vytváření si dalších brankových šancí. Ta největší se jim nabídla v 69. min., kdy pronikajícího Ilieva srazil v šestnáctce gólman Vrábek, ale nařízenou penaltu Pořádek neproměnil. Důležitý moment přinesla 73. min., kdy se po druhé žluté kartě vyfauloval Ebenhöh a putoval předčasně do sprch. Následně již Lheničtí měli režii hry pevně ve své moci, vytvářeli si další příležitosti k možnému navýšení vedení, i když hosté i o deseti občas zazlobili, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

„Oproti minulému týdnu jsme se více starali o hru, než o povídání, zlepšila se úroveň naší hry. Brankou Ilieva se tým uklidnil. I ve druhém poločase jsme dobře pokračovali. Po druhé brance jsme měli tlak a hodně šancí, výjimečně i dost střel na bránu. Po vyloučení hráče Svinů už hosté nebyli vůbec nebezpeční. Výkonem mě zaujal útočník Iliev,“ Komentoval utkání domácí trenér Zbyšek Novák.

Netolice – Vyšší Brod 3:1 (2:0). Domácí, namlsaní výhrou v minulém kole v Kamenném Újezdu, vlétli i do tohoto zápasu rovnýma nohama a již ve 3. minutě šli do vedení, když využil Řehoř zmatků v obraně soupeře po rohovém kopu. I nadále měli domácí více ze hry a prakticky soupeře nepustili do zápasu. Řadu jejich šancí zlikvidoval hostující gólman, další střely mířily mimo tyče. Domácí neproměnili ani pokutový kop a na druhé straně zahrozil Krauskopf, který orazítkoval břevno netolické branky. Domácí nakonec ještě v prvním poločase přidali druhý gól, když centr Peška skončil v jejich síti. Také druhý poločas začal tlakem domácích a vyústěním toho byla branka Reindla na 3:0. Hostům se podařilo v 67. minutě stav korigovat Krauskopfem, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí brali důležité body.

„Jsem rád, že jsme výhrou potvrdili tři získané body z minulého zápasu s Kameňákem. Od začátku zápasu jsme měli navrch a soupeře přehrávali. O vyšší výhru jsme se připravili svými nepřesnostmi, zbrklostí a především neproměňováním gólových šancí. Své by o tom mohl vyprávět Vašek Vlášek, který si včera opravdu vybral den blbec, když neproměnil několik vyložených šancí včetně penalty. Celkově ale kluci zápas odehráli velmi zodpovědně, takže pochvalu si tentokrát zaslouží celý tým,“ komentoval utkání netolický trenér Jiří Nárovec.

14. H. Planá⋌ 16  2 2 12 20:66  8

Ve skupině B naplno bodovali pouze Čkyňští a potvrzují post nejlepšího týmu Prachaticka v této skupině. Další tři týmy odešly ze hřiště s porážkou, Strunkovičtí měli volný los.

Vodňany B – Čkyně 0:3 (0:2). po vysoké výhře nad béčkem Vacova chtěli Čkyňští přehrát i další zálohu. To potvrzovali od první minuty a brzy vedli brankou Pinkeho 1:0. Ta byla pro celý tým uklidněním a v pohodovém tempu si po půl hodině hry došli hosté pro druhý gól, který dal L. Toman. Domácí se sice snažili s utkáním ještě něco udělat, ale Čkyňští si šli za svým cílem. Výborně hráli vzadu a byli nebezpeční do útoku. A pět minut před koncem utkání přidali Králem i třetí branku. Zvítězili zcela zaslouženě.

Vacov B – Volyně 0:5 (0:3). Rezerva Vacova zkrátka na favorizovaného soupeře nestačila. Hosté měli navíc v sestavě rozdílového hráče Jiřího Němečka staršího, který dal všech pět branek. Domácí sice bojovali za každého stavu, ale tentokrát to nestačilo. Jiří Němeček začal svůj střelecký koncert v 15. minutě a v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu se trefil ještě dvakrát. Další dva zásahy si nechal do závěrečných dvaceti minut utkání.

Sousedovice – Stachy 5::0 (3:0). Po vítězství v prvním jarním kole čekal stachovské fotbalisty mnohem těžší soupeř, se kterým mají navíc dlouhodobě zápornou bilanci. Od začátku se ale hrálo vyrovnané utkání a nic nenasvědčovalo takovému brankovému přídělu. Po sérii závarů před domácí brankou však přišel jejich první rohový kop. Brankář Sýs míč neudržel a Rom ho pohodlně hlavou doklepl – 1:0. Dále se opět hrálo mezi vápny a ve 20. min. přišel centr do vápna, hosté prohráli hlavičkový souboj a zcela volný Rom zblízka doklepl – 2:0. Když pak ve 30. min. Sýs v souboji o míč nastřelil Věnečka tak nešťastně, že se síť zavlnila potřetí, bylo jasné, že body zůstanou doma. Ve druhé půli se již hrálo uvolněně bez vyložených šancí. Ke konci zápasu však hosté dvakrát propadli v defenzivě a Věneček toho využil ke vstřelení hattricku. Prohra o pět branek je trochu krutá, ale domácí byli prostě bojovnější a hlavně důraznější. Z hostů obstál ten nejmladší z hráčů – osmnáctiletý Lukeš.

Štěkeň – Vlachovo Březí 2:1 (2:1). Ve Štěkni na body určitě bylo. Domácí se perou o záchranu a tentokrát se jim podařilo utrhnout všechny tři body. Do vedení šli již po šesti minutách zápasu. Hosté do toho šlápli a podařilo se jim Hubáčkem srovnat.. Domácí však ještě do poločasu přidali druhou branku a jelikož ve druhém poločase již nikdo žádnou šanci neproměnil, byla to i branka za tři body.

1. Chelčice⋌ 15 11 3  1 33:10 36
2. Volyně⋌ 15 11 1  3 55:11 34
3. Hradiště⋌ 15 11 1  3 44:23 34
4. Čkyně⋌ 15  7 2  6 35:25 23
5. Vl. Březí⋌ 15  7 2  6 23:19 23
6. Sousedovice⋌ 15  6 4  5 25:20 22
7. Bělčice⋌ 14  6 1  7 24:33 19
8. Strunkovice⋌ 14  5 2  7 27:33 17