Strunkovice – Vacov B 3:3 (1:1). Utkání mělo všechny znaky začátku jara. Hrálo se hodně bojovně, pěkných akcí bylo jak šafránu. V závěru poločasu šli domácí po červené kartě do deseti, ale hosté toho nedokázali využít. Naopak je Strunkovičtí překvapili aktivitou a šli i do vedení. Hosté pak dvěma góly stav otočil, ale domácím se podařilo srovnat a zápas skončil spravedlivou dělbou bodů.

Záblatí – Lhenice 2:0 (1:0). Domácí potřebovali nutně body a hned v úvodu měli velkou šanci, kterou zlikvidoval lhenický gólman Dvořák. Pak se dvakrát ocitli v dobré šanci hosté, gól z toho však nebyl. Na druhé straně trefili domácí tyč. Důležité momenty přišly v závěru poločasu. Nejprve hosté neproměnili velkou šanci a z protiútoku poslal Záblatské do vedení M. Nerad. Na začátku druhé půle šli hosté do deseti, což hrálo domácím do karet. Měli více míč na kopačkách, i když soupeř měl v 83. minutě šanci na vyrovnání. Tu neproměnil a znovu přišel trest, tentokrát se do černého trefil J. Nerad a zajistil Záblatským tři body.

TAKÉ ČTĚTE: Smutek v Prachaticich, stolní tenisté sestupují do třetí ligy

Netolice – Čkyně 0:1 (0:1). Vstup do jara domácím vůbec nevyšel. Hosté byli od začátku utkání aktivnější a mohli vyhrát podstatně více, když neproměnili ani penaltu. „Do Netolic jsme jeli s cílem bodovat, to se nám naplno podařilo a jsme za to moc rádi, mnoho týmů tam na podzim body nesbíralo. Bude to znít jako klišé, ale to co my nedáme, to mi hlava nebere. Zápas mohl být rozhodnutý po půl hodině a místo toho se strachujeme o výhru do posledních chvil. S předvedenou hrou jsme docela spokojeni. Potřebujeme ale dostat potřebný klid a trošku toho štěstíčka v koncovce,“ komentoval utkání Patrik Krull, vedoucí týmu ze Čkyně.

Lažiště – Vlachovo Březí 1:0 (0:0). Domácí oproti podzimu obměnili sestavu. Z Vimperka přišel Málek, z Vodňan Volmut. V utkání byli vysokým favoritem, hosté však dobře bránili a dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu. Ze tří bodů se domácí radovali až po brance Sedláčka v 83. minutě.

Volyně – Stachy 1:2 (1:1). Na horké volyňské půdě se nevyhrává, navíc proti sobě nastoupily týmy s opačnými ambicemi. Domácí byli jasným favoritem, ale hosté konečně přes zimu potrénovali a přijeli se poprat o body. Hostům nahrála do karet situace ze 20 min., kdy Marek vystřelil ze střední vzdálenosti a brankář Mráz jeho pokus nestačil zpacifikovat – 0:1. Domácí přidali, ale gólový efekt nepřicházel. Až ve 45. min unikl po křídle Havlíček a jeho centr usměrnil do sítě Gašpar – 1:1. Po přestávce byla znát kombinační převaha domácích, ale hosté obětavostí všechny nebezpečné situace zažehnali. Naopak sami podnikali protiútoky do rozhozené obrany Volyňských. V 70. min. prošel M. Šíp až před gólmana, který jej fauloval, a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil P. Záleský a Stachy vedly 2:1. Od této chvíle museli domácí přidat, jenže byla to spíše křeč než nějaký soustavný tlak. Hosté přežili několik závarů, a kdyby proměnili některý z nadějných brejků, mohli zápas definitivně rozhodnout.

 1. Sedlec 14 11 2  1 41:14 35
 2. Čkyně 14  9 3  2 20:10 30
 3. Lažiště 14  9 2  3 34:16 29
 4. Volyně 14  9 2  3 28:14 29
 5. Strunkovice 14  8 2  4 35:22 26
 6. Sousedovice 14  8 2  4 27:18 26
 7. Netolice 14  6 2  6 23:27 20
 8. Lhenice 14  5 2  7 19:26 17