Fotbalový okres je v plném proudu

Prachaticko – Start fotbalového jara obstarali na Prachaticku muži ve skupině A. Hrála se čtyři utkání.

29.3.2011

Béčko Vacova se rozešlo smírně se Šumavskými Hošticemi 1:1.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Největší pozornost byla upřena na souboj Pěčnova s Husincem, ve kterém se nakonec z vítězství radovali Husinečtí, kteří si tak kráčejí k vítězství v této základní skupině. Dva body za remízu s Hošticemi doma ztratilo vacovské béčko. Start do jara se na domácím trávníku nevydařil hráčům Svaté Maří ani Dubu.

Vacov B – Šumavské Hoštice 1:1 (1:0). V prvním poločase měli domácí opticky více ze hry a svou mírnou převahu využili po pěkné kombinaci a přesné střele Němce do šibenice k vedení. Ve druhém poločase to byl velký boj, ve kterém se podařilo hostům vyrovnat, a to T. Gaierem z pokutového kopu. Rozhodoval Babka.

Svatá Maří – Vlachovo Březí B 1:4 (0:2). Hosté byli po celé utkání lepší, bojovnější a přesnější v přihrávce. Jejich vítězství bylo zasloužené, a tak si v klidu odvezli všechny tři body. Branky: T. Hošek (11) – A. Kravčenko 2, Soumar a Mráz. Rozhodoval Sochor.

Dub – Čkyně B 1:4 (0:2). Od začátku utkání byli hosté lepším týmem, byla na nich znát solidní zimní příprava. Domácí se zlepšovali v průběhu zápasu, nakonec jim po změnách v sestavě patřila závěrečná půlhodinka. Dokázali však pouze výsledek kosmeticky upravit. Branky: L. Friš – Z. Stejskal 2. Uhlíř a Lukeš. Rozhodoval Háša.

Pěčnov – Husinec 1:3 (0:1). Na horkou půdu do Pěčnova přijelo v sobotu vedoucí mužstvo skupiny A Slavoj Husinec v plné síle a s početnou skupinou bojovně naladěných fanoušků a hned od začátku bylo jasné, že se hraje o první místo v tabulce. Domácí začali tlakem a hned v úvodu si vytvořili dvě gólové šance, které však nezúročili v kýžený gól. Hosté postupně převzali iniciativu a důrazem i nasazením domácí tlačili do defenzivy. Velké starosti domácí obraně pak dělal zejména Mráz V. ml. a útočným řadám pro změnu skvěle nacvičený „ofsajdsystém“ hostů, navíc se projevilo oslabení domácích absencí kanonýra podzimní části OP Nedvídka, což se ukazovalo zejména ve využívání a proměňování šancí, které hosté domácím několikrát nabídli. Do poločasu naopak jednu z nabídnutých šancí využili hosté a ujali se vedení. Na začátku poločasu druhého Pěčnovští opět hosty zatlačili na jejich půli, hra se pak přelévala ze strany na stranu a iniciativu přebírali jednou domácí, jednou hosté. Díky větší touze po vítězství a bojovnému nasazení se hostům podařilo vstřelit další dva góly, čímž utkání dovedli k zaslouženému vítěství a potvrdili tak vedoucí místo lídra tabulky. Domácí pouze korigovali stav těsně před koncem utkání pěkným gólem střídajícího Kudrleho. Za hosty skórovali Řehák, Slípka a Vazur. Rozhodoval Harvalík.

Václav Pancer st.

29.3.2011

Cipískoviště. Ilustrační foto

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Na zámku Kratochvíle netoličtí TYLáci hrají letos v létě Lucernu. Ilustrační foto

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

Právě jsme se narodila

Prachaticko - Seznamte se s nově narozenými miminky z Prachaticka.

Opustili nás

Prachaticku - Na Prachaticku v uplynulých dnech zemřeli:

OBRAZEM: Ve Volarech přivítali nové občánky

Volary - Paní matrikářka Anna Hodánková představila místostarostovi Ladislavu Taušovi devět nových nejmenších občánků města.