Skupina A

Kamenný Újezd – Volary 4:0 (3:0). V souboji dvou celků, které sestoupily v uplynulém ročníku z I.A třídy, byl zápas pod taktovkou domácích. Volarští, zdecimováni zraněními, museli nastoupit s Pavlem Kaczkem seniorem v brance a trenérem Ivanem Ilievem na stoperu. I když výkon gólmana byl statečný, tak nakonec domácí do poločasu třikrát trefili prostor sítě a bylo rozhodnuto. Domácí v prvním poločase byli aktivnější a měli víc ze hry. Hosté, kterých přijelo přesně jedenáct, odolávali a dlouho se drželi. Jenže, jak odcházely síly, tak domácí začali mít navrch. V souboji těchto týmů se Volarským v Kameňáku daří a vždy odtud dokázali dovézt alespoň bod, jenže tentokrát to bylo od třicáté minuty horší a horší a domácí si tak v poklidu dokráčeli pro body. Ve druhém poločase se již domácí soustředili na obranu a dohrání zápasu v klidu. Volarští tak již 180 minut nevstřelili gól a herně se jim též nedaří. O zisk bodů se budou Volarští snažit v dalším kole v duelu se šestým Velešínem.

Český Krumlov B – Husinec 7:0 (4:0). Hosté odjeli k utkání ve zcela zdecimované sestavě. Ke zraněným přibyli ještě potrestaní z minulého kola, a tak byl celek z našeho okresu rád, že dal dohromady kompletní jedenáctku. Navíc domácí stále útočí na popředí tabulky, a tak využili možnosti posílit kádr hráči z prvního mužstva. Nakonec si Husinec odvezl sedm branek a zůstává v tabulce skupiny A na posledním místě. V dalším kole pocestují Husinečtí na Borek, kde se střetnou s osmou Novou Vsí.

Skupina B

Vacov – Sousedovice 6:1 (6:0). V souboji týmů z popředí tabulky předvedli domácí v prvním poločase doslova koncert. Pak však polevili a zápas jen z povinnosti dohrávali. „Dlouho očekávaný zápas nám zejména v prvním poločase vyšel na jedničku. Zvládli jsme úvod zápasu, když jsme se již v 5. minutě tečovanou střelou Jančoviče dostali do vedení. Pak jsme přečkali dva závary po velice nebezpečných rozích soupeře. Od té doby jsme měli hru ve své moci a během patnácti minut nastříleli pět branek. Druhá půle ale byla o něčem jiném. Naši hráči byli již spokojeni s výsledkem a ani v nejmenším nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu. Soupeř toho využil k našemu štěstí pouze jednou po naší hrubé chybě v obraně, i když měl ještě několik šancí. Na hostujících hráčích bylo sympatické, že ani za stavu 6:0 nesložili zbraně a bojovali o co nejčestnější výsledek až do konce. A nebýt čtvrthodinového výpadku v prvním poločase, asi by se zápas vyvíjel jinak. Naši hráči by si měli uvědomit, že nestačí hrát pouze poločas, i přesto, že zápas je v podstatě rozhodnutý. Fotbal se hraje pro lidi a takto si odevzdaným výkonem pokazili dojem z první půle,“ komentoval utkání vacovský trenér Josef Mráz.

Lažiště B – Albrechtice 2:0 (1:0). V duelu dvou týmů ze středu tabulky se čekal bezstarostný fotbal. Utkání však bylo až příliš bezstarostné a moc krásy především v prvním poločase nepobralo. Hosté evidentně přijeli s obrannou taktikou pro bod. Nikam se nehnali, domácí se ve velkém dusnu také moc nesnažili, a tak se pomalu nebylo nač dívat. Postupem času si Lažišťští přeci jenom začali vytvářet šance, ale přes hradbu těl se těžko dostávali. Až ve 32. minutě přesně zakončil po přihrávce zprava Falář. Do druhého poločasu se hra oživila a již bylo vidět i několik zajímavých šancí. Čekal se tlak hostů na vyrovnání, ale jejich akce končily na zkušených domácích obráncích, nebo centry v rukách gólmana Kučery. Domácí to začali více zkoušet po křídlech a dlouhé centry dělaly domácí obraně problémy. V 65. minutě padl druhý gól a byl trochu kuriozní. Kotrch posílal zprava do ohně další z centrů, míč však letěl přesně na přední tyč a skončil v horním růžku branky. To hosty položilo a domácí si vytvořili další šance. Ty největší měl Pavel Podlešák, ale stav se již nezměnil. Lažišťští nyní cestují do Sousedovic.

Vlachovo Březí – Stachy 1:0 (0:0). Domácí potřebovali po zbytečných ztrátách zvítězit, aby se odpoutali od spodku tabulky. Od začátku se snažili o nátlakovou hru a nakonec tři body vybojovali. „Spadl nám kámen ze srdce. Již v prvním poločase jsme měli výhodu pokutového kopu, ale nedali jsme ho. Pak to bylo střelecké trápení. Naštěstí to všechno rozhodl ve druhém poločase Pepa Bušek,“ komentoval krátce utkání šéf vlachovobřezského fotbalu Ivan Lauda. Domácí se výhrou vyhoupli na sedmé místo tabulky, hosté jsou o místečko před nimi. Vlachovo Březí nyní čeká těžký zápas v Hradišti, Stašští hostí druhé Kestřany.

Kestřany – Vimperk 5:2 (1:1). Na Vimperské čekal soupeř nad jiné silný, druhý tým tabulky, který se netají tím, že by chtěl bojovat o postup. Přesto vydrželi hosté dlouho být soupeři vyrovnaným sokem a o výhře domácích se rozhodlo až v závěrečných fázích zápasu. Vimperští mají v této době hodně těžké vylosování, protože v dalším kole hostí doma vedoucí Vacov. V Kestřanech dávali branky Vimperka Hrubý a Frk.

Zdíkov – Strunkovice 1:3 (1:0). Souboj posledních dvou týmů tabulky přinesl více boj než pohledný fotbal. Utkání se začalo lépe vyvíjet pro domácí. Ty si v prvním poločase vytvořili několik šancí a ta největší přišla při nařízené penaltě. Tu proměnil Schwarz. Po přestávce však začali otěže utkání přebírat hosté, kteří nakonec zápas otočili ve svůj prospěch a mohli slavit první vítězství v soutěži. Tím se odpoutali od samého dna tabulky. Dvě jejich branky dal Kureš a jednu připojil Klein. Oba celky nyní čekají další klíčové zápasy. Strunkovičtí hostí deváté Bělčice, poslední Zdíkov zajíždí na jedenácté Albrechtice.