Fotbalovou I.B třídu vedou stachy

PRACHATICKO - otbalová I.B třída mužů měla na programu předposlední podzimní kolo. V prachaticko strakonické skupině B jsou odehrány všechny zápasy a nejlepší výchozí pozici před posledním podzimním kolem má celek Sokola Stachy.

10.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Husinec – Záblatí 2:0 (2:0). Domácím se v soutěži zatím moc nedařilo a potřebovali již nutně bodovat, aby jim mužstva před nimi neutekla. V tomto utkání je ctila především obrovská bojovnost, která jim přinesla plný bodový zisk. Již v prvním poločase dali branky Maryška a Červík a vedení 2:0 si domácí ve druhém poločase uhlídali. „My byli tentokrát prakticky kompletní, ale výkon byl žalostný. Domácí nás předčili především v bojovnosti,“ doplnil šéf záblatského fotbalu Jiří Pavlík.

Štěkeň – Netolice 1:2 (0:1). Velmi velké hřiště umožňovalo hrát především po stranách. Od začátku bylo jasné, že hosté zde opravdu chtějí vyhrát. Vytvořili si převahu a v 9. minutě ji korunovali vedoucí brankou. Skákavou přihrávku Vláška na vápno trefil parádně levou nohou Urban (0:1). Příležitost ke skórování měli i Vlášek, Pešek Milan a Veselý, ale kýžená druhá branka nepřišla. Kdyby šli hosté do kabin s vedením o čtyři branky, nikdo by se nedivil. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí a hned ve 47. minutě mohli srovnat, ale skvělý zákrok předvedl hostující brankář Kabelka. Hra se postupně vyrovnala, hrálo se od vápna k vápnu. V 56. minutě zahrával rohový kop hostující Milan Pešek a našel přesně hlavu Josefa Reindla (0:2). Netoličtí se z dvoubrankového vedení dlouho neradovali. V 68. minutě zahrávali domácí trestný kop. Přetažený míč vrátili před bránu a pro Čížka už byla maličkost dorazit míč do brány (1:2). Přesto však měli hosté další šance. Branku mohl přidat i střídající Šulc, ale jeho střela těsně minula branku. Na konci zápasu se do listiny střelců mohl zapsat i dorostenec Propš, ale jeho tvrdou střelu brankář vyrazil.

Vimperk – Vodňany B 1:2 (1:2). Po solidním výkonu ve Strunkovicích a zisku bodu chtěli domácí přidat doma vítězství. Opět však sehráli smolné utkání, ve kterém si dali vlastní branku. Ve vyrovnaném utkání byli hosté šťastnější a odvezli si všechny tři body. Jedinou domácí branku dal Frk.

Stachy – Strunkovice 4:1 (3:0). Domácí mají vynikající podzim a mohli slavit další vítězství. O něm rozhodli již v prvním poločase, který vyhráli o tři branky. Po změně stran se hra naprosto vyrovnala, ale domácí si všechny body bez problémů uhlídali. Dvě jejich branky dal Voldřich, a to obě z pokutových kopů, po jedné přidali V. Voldřich a Heidenreich. Za hosty skóroval Machala.

Zliv – Lhenice 5:0 (2:0). Debakl hostů byl sice příliš krutý, ale výhra domácích zasloužená. První zahrozil hostující Pořádek, ale již v 16. minutě šli domácí do vedení, když střelu Sochora tečoval Tůma. Domácí měli další dvě velkké šance, které promarnili. Po půlhodině hry měli šanci hosté, Motz z trestného kopu však trefil spoluhráče Mušku. O pět minut později přidal Sochor druhý gól, když dorazil do sítě Boškou vyražený míč. Hned v nástupu do druhého poločasu se radovali domácí potřetí, gól dal neobsazený Ira. V 67. minutě trefil hostující Beran jen boční síť a o chvíli později vykopávala domácí obrana z brankové čáry střelu Capůrky. Čtvrt hodiny před koncem se řítil sám na brankáře Pořádek, ale ani on nesnížil, Remta jeho pokus chytil. Hned z protiútoku však Ira zvýšil na 4:0 Pět minut před koncem měl poslední slovo opět Ira a dal na konečných 5:0.

Vlachovo Březí – Vitějovice 0:2 (0:1). Soboj ze spodních pater tabulky, ve kterém šlo oběma aktérům o každý bod. V minulém soutěžním ročníku měl tento duel nepěkný závěr, kdy po šarvátce padly čtyři červené karty. Tentokrát se hrálo v klidu a hosté předvedli takticky kvalitní výkon. Nikam se moc nehnali a čekali na chyby soupeře. To se jim vyplatilo a odvezli si důležité tři body. Na těch měli největší podíl oba střelci gólů, a to Tremmel a Doubek.

Jankov B – Vacov 4:3 (3:0). Očekávaný souboj celků z popředí tabulky, které byly pasovány na spolufavority celé soutěže. První poločas se hrál v režii domácích, kteří jej také vyhráli 3:0. O béčku Jankova je však známo, že mívá problémy ve druhých poločasech a především v závěrech zápasů s fyzičkou. Postupem času také Vacovští získávali stále více ze hry a udělali ze zápasu velké drama. Nakonec se domácí radovali z jednobrankového vítězství a výsledek ještě více vyrovnal již tak nahuštěné čelo tabulky soutěže. Za domácí stříleli branky V. Maxa, Šindelář, Valachovič a z pokutového kopu Janoušek. Za hosty dvakrát mířil do černého J. Ketzer, z toho jednou z pokutového kopu. Jeden gól dal jeho bratr R. Ketzer. Jankov tak svého soupeře v tabulce přeskočil o jeden bodík. Závěrečné podzimní kolo může tabulku na jejím čele ještě hodně zpřeházet.

Stachy – Lhenice 2:1 (2:1). Karty byly jasně rozdány. Pokud by domácí v dohrávce zvítězili, poskočili by o dva body do čela tabulky před Netolice. Lheničtí jim to chtěli znepříjemnit, protože sami body potřebují jako sůl v boji o záchranu. Domácí šli do vedeení již v 10. minutě po nedorozumění hostující obrany, střelcem byl Heidenreich. Na druhé straně zlikvidoval střelu Babůrka gólman. Po rohovém kopu měli další šanci domácí, hosté se ubránili. Ve 22. minutě však nezastavili průnik Voldřicha, který zvýšil na 2:0. V poslední čtvrthodině první půle byl ve třech slibných šancích hostující Pořádek, ale ani jednou nemířil míč mezi tyče. Po faulu na stejného hráče však hosté kopali trestný kop a po něm hlavou snížil Muška. Po hodině hry měli vyloženou šanci domácí, gólman Boška ji však zlikvidoval. Domácí opět hrají aktivně a jejich průniky hosté zastavili třikrát jen za cenu žlutých karet. I hosté se v závěru pokusili stav srovnat, ale střela Růžičky byla zblokována. Výhrou se tedy Stašští posunuli do čela tabulky po 12 kolech.

10.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volaráci prožili první den Slavností dřeva 2017.
50

OBRAZEM: Slavnosti dřeva mají za sebou první den

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
118

Cesta na Čkyni je zavřená

Kabelek do sbírky přibylo, děkujeme. Sbíráme až do 31. srpna

Prachaticko – Dvacet kabelek do Kabelkového veletrhu Deníku, který se uskuteční ve středu 6. září v českobudějovickém IGY centru, přinesl ve čtvrtek do redakce Prachatického deníku Jiří Vávra z Netolic. Děkujeme.

Představujeme: Právě jsme se narodila, přivítejte nás!

Prachaticko - Představujeme nově narozená miminka v prachatické a strakonické porodnici.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.