Čtrnáctka Tatranu si se sokem poradila

Prachatice – V dalším kole České fotbalové ligy starších žáků v kategorii U14 hostil prachatický Tatran hráče Unionu Beroun a připsali si vítězství.

16.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Prachatice – Beroun 6:2 (1:0)

Utkání čtrnáctek mělo velice dramatický vývoj. Ve 48. minutě nikdo nevěřil v úspěch domácích, nakonec bylo skóre jednoznačné.
Tatran vedl od 20. minuty brankou Mánka, který prostřelil soupeřova brankáře. Ještě předtím však měl tři šance Šandera, jednu poslal mimo, druhou nad branku a třetí přímo do brankáře. I Mánek nedal další dvě šance, takže to vypadalo na festival neproměněných šancí. Trenér Juroš byl hodně smutný, protože celý týden hráči pilovali zakončení.

Po změně stran se domácí doslova usadili na polovině soupeře a bombardovali jeho branku. Bezvýsledně. V jednu chvíli zůstal po souboji na hrací ploše ležet domácí Vajo a Mandík toho využil k vyrovnání stavu na 1:1. Hosté byli najednou lepší a ve 48. minutě je dokonce právě střídající Veselý dostal do vedení. V těchto chvílích to s domácími vypadalo na ručník. Naštěstí si vzápětí zadák Sova udělal výlet po hřišti a vyrovnal na 2:2. O minutu později vytvořili domácí skrumáž před brankou soupeře a Mánek propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Tatran byl rázem znovu králem na hřišti, což potvrdil Babka dobře kopnutou penaltou za sražení v šestnáctce. Pak našel ztracenou střeleckou mušku J. Šandera a z osmnácti metrů poslal míč přesně k tyči berounské branky – 5:2. Tečku za střelbou branek udělal Kuneš, který rozluštil nepřehlednou situaci ve svůj prospěch.

Sestava Tatranu: Souhrada – Leiš, Kašpar, Sova, Lindák – Mánek, Juroš, Babka, Osvald – Fišer, Šandera. Střídali Valenta, Pancíř a Kuneš.

Václav Pancer st.

16.9.2011

Účastníci sobotní přednášky si vyzkoušeli první pomoc v praxi.
16

Obrazem: Český červený kříž ukázal, jak pomoci zraněným

Psycholog Tomáš Adámek seznámil zájemce s tím, jak pomoci dítěti vypořádat se s nestandardními situacemi.
5

Prachatičtí vědí, jak pomoci dětem

Kam na Prachaticku?

Prachaticko - Nevíte, co s volným časem?

Horalové začali play off vítězně

Prachatice - Čtvrtfinále play off II. národní ligy hokejbalistů začalo prvními zápasy. Prachatičtí Highlanders přivítali v aréně U rybníčku HBC Zliv.

Jedničkou lidovců na kandidátce do sněmovny bude Jan Bartošek

Jižní Čechy - Jihočeští lidovci v sobotu zvolili vedení krajského výboru strany a čelo kandidátky KDU-ČSL do letošních sněmovních voleb. V obou volbách uspěl současný místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.