Ve skupině A zůstávají kousek za čelem tabulky Lheničtí, kteří si připsali další tři body. Naopak Netoličtí prohráli a klesli až na jedenácté místo.

Lhenice – Černá v Pošumaví 2:0 (0:0). Hned po úvodním rozehrání měl gól na kopačce P. Prenner, hostujícího gólmana Bublíka však zblízka nepřekonal. Útočné nájezdy domácích se na hranici velkého vápna rozbíjely o pevnou obranu, aby vyústily v sérii rohových kopů, které rovněž ke gólovému zakončení nevedly. Při dalším dobývání branky neuspěl Iliev a po něm ani Mrkvička, kterým stačil pohotový Bublík předhozený balón zavčasu ukrást. Hosté hrozili jen sporadicky z brejků a střelbou zpoza šestnáctky. S blížícím se závěrem poločasu byl tým Černé odvážnější, opticky vyrovnával hru. Největší lhenickou „gólovku“ v poločasovém závěru měl na noze Pořádek, jeho vydařenou střelu Bublík skvěle vytěsnil. Úvod druhého dějství se zase odvíjel za lhenické nátlakové ofenzivy za několika nebezpečných závarů před brankou soupeře. Úvodní lhenický tlak pominul, hosté postupně přebírali iniciativu, nebezpečně hrozili a dali tak příležitost vyniknout gólmanu Dvořákovi. Vše důležité se událo až v posledních dvaceti minutách. V 70. min. se konečně dočkali domácí vedoucí branky, leč za pomoci protihráče. Pořádek poslal před Bublíka balón, kde Kordík ve snaze uklidit jej do bezpečí před dotírajícím Mrkvičkou, poslal míč do vlastní sítě (1:0). Domácí tým byl nucen pro zranění přistoupit k prostřídání za soustředění především na bránění těsného vedení. Hosté vycítili příležitost k vyrovnání. Dokonce se jim to i podařilo, ale… Při závaru před Dvořákem, za kuriózní situace, totiž v inkriminovaném momentu vběhl k brankové tyčce čtyřletý chlapec, od něhož se míč odrazil zpět do hry, aby poté jej jeden z hráčů hostí uklidil do sítě. Po následné konzultaci nebyla branka správně uznána. S blížícím se koncem zápasu domácí soupeře, za jeho převahy, již do ničeho gólového nepouštěli. Brejkem Schöna zleva si naopak vytvořili možnost k navýšení vedení, ten však zvolil střelu před přihrávkou před branku nabíhajícím spoluhráčům, a tak zůstala nevyužita. Definitivy k výhře se domácí dočkali až v 90. min., kdy druhý gól vsítil Pořádek po nezištné nahrávce střídajícího Maháka (2:0).

„Před utkáním jsme museli řešit problém s obranou, protože z ní pro červenou kartu vypadl stoper Kopf a také pro nemoc Pilát. A tak jsme byli nuceni doplnit obrannou řadu halvy a ti v záloze chyběli. První půli jsme začali velice dobře, přitlačili soupeře, ale velkou převahu jsme gólově nevyužili, i přes minimálně tři vyložené brankové možnosti. Do druhé půle byl náš vstup obdobný. Avšak během času se nám postupně zranili další klíčoví hráči, museli jsme prostřídat. Soupeř se osměloval, byl nebezpečnější, hra se vyrovnala. Bylo otázkou, kdo dá prvního góla. Ten dali hosté, ale nemohl být uznán. Na to jsme šli vlastencem do vedení my, následně s bráněním těsného vedení, abychom v samém závěru přidali druhý gól. I přes průběh zápasu byl, myslím, náš zisk tří bodů zasloužený,“ komentoval duel lhenický trenér Pavel Hodina.

Nemanice – Netolice 3:1 (2:0). Hodně složité to měli Netoličtí na hřišti vedoucího týmu skupiny A. Domácí byli od začátku lepším týmem a kromě nastřílených gólů ještě plno šancí neproměnili. Skóre se měnilo již po deseti minutách a v 19. minutě dávali domácí z penalty na 2:0. Pak sice na chvíli domácím střelecký prach zvlhl, ale deset minut po přestávce přidal třetí gól Schönkypl a bylo o vítězi rozhodnuto. Netoličtí pak již jen korigovali Reindlem.

„Nemanice byly lepší a zaslouženě vyhrály. Nehráli jsme vůbec dobře a domácím jsme toho spoustu dovolili, ti spoustu šancí nevyužili, jinak by to byl debakl,“ komentoval utkání netolický trenér Jiří Nárovec.

14. H. Planá⋌ 7 0 1 6  4:32  1

Ve skupině B se na čele vytvořila silná trojice ale bohužel bez účasti týmů z Prachaticka. Ty naopak ve většině sídlí ve spodní polovině tabulky a nebudou to mít v sezoně vůbec jednoduché.

Stachy – Vlachovo Březí: 2:2 (1:1). Oba týmy měly před utkáním šest bodů, nacházely se ve spodní části tabulky a proto pro ně byl důležitý každý získaný bod. Do utkání lépe vstoupili hosté, celý první poločas hráli pohledný kombinační fotbal, avšak pouze po šestnáctku domácích, kde většina akcí končila nezdarem a bez zakončení. Domácí hráli ze zabezpečené obrany, směrem dopředu byli nebezpečnější ať už ze standardek nebo z dlouhých nákopů na těžko odstavitelného Vrhela. Největší šanci první půle měl domácí Hovorka, který se po pěkné akci ocitl sám na deseti metrech od branky, ale brankář hostů výborně zasáhl. Trochu vzrušení přinesla 15. minuta, kdy po kopu Karlíka z vlastní půle brankář hostí střelu neudržel a míč dostal pod kontrolu až napodruhé u brankové čáry. A tak první branku dal ve 26. min. hostující Martínek, když se po ztrátě míče na půli hostí a následném nedorozumění domácí obrany objevil zcela sám před prázdnou bránou a bez problémů skóroval. Už za tři minuty bylo vyrovnáno, kdy se po rohovém kopu a prodloužení míče na zadní tyč prosadil s notnou dávkou štěstí Pek a pomocí pravé tyče propasíroval míč do brány. Ve druhé půli, poté co domácí poslali na hřiště nové hráče, se hra vyrovnala a zhruba od 60. min. začala obě mužstva hrát víc na riziko a chtěla zápas rozhodnout. V 74. min. se hosté znovu Martínkem po pěkné kombinační akci a přesné křižné střele asi z dvaceti metrů ujali vedení. Ale domácí po mohutném náporu v 90. minutě po přesně zahrané standardní situaci Vrhelem pěknou hlavičkou vyrovnali na konečných a pro obě mužstva zasloužených 2:2.

Vacov B – Lažiště B 3:2 (0:0). V souboji šestibodových soupeřů před utkáním remíza nic neřešila. V prvním poločase však obrany vyčnívaly nad útočníky a vypadalo to, že se diváci branek nedočkají. Druhá půle jim však vše vynahradila. Po pěti minutách otevřel skóre A. Bujok a o čtyři minuty později přidal i druhý gól. A když v 68. minutě zvýšil na 3:0 Hlásek, vypadalo to, že je rozhodnuto. Hosté to však nezabalili, čtvrt hodiny před koncem utkání dal jejich první branku Stupár a v 81. minutě je přiblížil na jediný gól Pravda. Vyrovnat se jim však nepodařilo, a tak všechny body zůstaly ve Vacově.

Chelčice – Čkyně 1:0 (1:0). Čkyňští se zasekli v tabulce na šesti bodech a stále to nemohou zlomit. Navíc Chelčice hrají v této sezoně ve výborné formě a tlačí na čelo tabulky. Domácí tedy byli favoritem, ale nic jednoznačného to pro ně nebylo. Nakonec rozhodla jediná branka z prvního poločasu. Čkyňští budou muset šlápnout do pedálů, aby neměli problémy se záchranou.

Štěkeň – Strunkovice 1:1 (1:0). Hosté museli znovu slepovat sestavu a bylo jasné, že to na hřišti poslední Štěkně nebudou mít vůbec snadné, ač by tomu postavení v tabulce mohlo svádět. Nakonec se podařilo Strunkovickým odvézt alespoň bod, když vedení domácích srovnal ve druhé půli Šimčík. „Kdybychom proměnili některé šance, mohlo to být lepší než bod. Ale byl to těžký zápas a díky všem hráčům za přístup k němu. Díky i divákům ze Strunkovic, kteří ovládli štěkeňské tribuny,“ dodal k zápasu předseda strunkovického Blaníku Miroslav Mottl.

1. Volyně⋌ 7 6 0 1 24:1  18
2. Hradiště⋌ 7 6 0 1 21:8  18
3. Chelčice⋌ 7 6 0 1 10:5  18
4. Strunkovice⋌ 7 4 1 2 15:11 13
5. Vodňany B⋌ 7 4 0 3 16:9  12
6. Sousedovice⋌ 7 3 1 3 10:8  10
7. Bělčice⋌ 7 3 0 4 13:18  9
8. Vacov B⋌ 7 3 0 4  9:21  9